Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.11.2016.

Odigrana su još dva susreta 11. kola La Lige. Celta je u Vigu bila uspješnija od Valencije dok u Barceloni nije bilo u pogodaka u dvoboju između Espanyola i Athletica...

Kada se činilo da je izašla iz krize i zaigrala bolje, Valencia se vratila navikama s početka sezone. Treću uzastopnu utakmicu završila je bez pobjede i to porazom na gostovanju u Vigu.

Onaj 5:0 poraz kod Villarreala očito je bio samo loš dan igrača Celte koji u posljednja dva mjeseca igraju dobro i bilježe dobre rezultate, a osim tog poraza, u tom razdoblju izgubili su samo protiv Ajax na gostovanju u Europskoj ligi i to u susretu u kojem su se skoro izvukli nakon što su gubili 3:0.

Na Balaidosu protiv Valencije upisali su pobjedu 2:1 i to preokretom nakon što su gosti stigli do prednosti u 32. minuti. Pogodak za vodstvo postigao je Dani Parejo iz kaznenog udarca kojem je prethodio čisti prekršaj Davida Costasa u 16 metara.

U završnici prvog poluvremena Celta je ipak stigla do poravnanja i to lijepim pogotkom Roncaglije koji se odlično izborio za udarac u kaznenom prostoru i lijepo pogodio suprotni kut.

U drugom dijelu Valencia je prijetila nekoliko puta preko Nanija koji nije uspio realizirati nijedan od svojih brojnih pokušaja, a onda je u 77. minuti Celta stigla do pobjede. Sjajan udarac glavom u padu Guidettija završio je u mreži Diega Alvesa za konačnih 2:1.

U drugom dvoboju poslijepodnevnog termina Espanyol je ugostio Athletic Bilbao, a susret je završen bez pogodaka. Momčad iz Barcelone tako je došla već do šestog ovosezonskog remija čime je vodeća u Primeri.

Dvoboj je bio posve izjednačen i s malim brojem prilika stoga je remi u konačnici i najpravedniji ishod ovog susreta.