Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 4:0 Rennes
Rennes

Dario Dodić • nedjelja, 06.11.2016.

Nogometaši PSG-a na krilima Edinsona Cavanija došli su do uvjerljive pobjede na Parku prinčeva protiv neugodnog Rennesa. Slavio je PSG s 4:0 te se tako bodovno izjednačio s drugoplasiranim Monacom i došao na samo tri boda od vodeće Nice...

Rezultat 4:0 sugerira laganu pobjedu Paris Saint Germainea na domaćem terenu protiv Rennesa, ali tri su boda igrači Unaija Emeryja izborili puno teže od očekivanog. Rennes je čak i bolje otvorio susret, ali dva bljeska sjajnog Edinsona Cavanija riješila su pitanje pobjednika već u prvom dijelu.

Pokušao je Rennes visokim presingom onemogućiti PSG-u da razvije svoju igru. Barem u početku susreta činilo se to dobrim rješenjem jer domaćini nisu uspijevali kreirati prave šanse, a prvi je priprijetio Rennes. Pucao je u trećoj minuti Ntep de Madiba, ali preslabo da bi ugrozio Trappa.

Inicijativu je, logično, imao PSG, a u 21. minuti mogli su i do vodstva kada je na ubačaj s desne strane najviše skočio Thiago Silva i silovito tukao glavom, ali s crte skida Fernandes. Niti brojne snimke nisu sa sigurnošću mogle pokazati je li Fernandes rukom ili glavom obranio Silvin udarac.

Da repova ne bude pobrinuo se Edinson Cavani nakon pola sata igre. Di Maria je ubacio s desne strane, glavom je tukao Cavani, lopta se odbila od grede u Fernandesa koji ju je rukom poslao u mrežu. Na kraju se opravdano gol nije pisao Cavaniju već kao autogol Fernandesa.

Ipak se u prvom dijelu u strijelce upisao i Cavani, tri minute prije kraja prvog poluvremena iskoristio je pogrešku Mendesa i prekrasnim udarcem s 20-ak metara prebacio vratara Costila za 2:0. Prilikom postizanja pogotka ili netom nakon toga Cavani se i ozlijedio, izašao je s terena držeći se za stražnju ložu desne noge. Umjesto njega u igru je ušao Jese.

Rutinski je PSG priveo utakmicu kraju, u 67. je Rabiot proslavio svoju stotu utakmicu u Ligue 1 pogotkom s 25 metara, a lijepu akciju domaće momčadi zaključio je volejem Marco Verratti u 79. minuti za konačnih 4:0.