Sjajni Jackson i Bilan, Cedevita briljirala u zadnjih deset minuta

Branimir Korać • srijeda, 09.11.2016.

Nižnji Novgorod napustio je Zagreb poražen i to rezultatski dosta visoko. Cedevita je slavila 92:77 i to zahvaljujući sjajnoj posljednjoj četvrtini.

Susret protiv Novgoroda za Cedevitu je bio jedan od onih u kojima je pobjeda imperativ. Na svom parketu Zagrepčani ne smiju prosipati bodove ako žele otići što dalje u Eurokupu i protiv Rusa nije bilo prava na kiks.

No tri četvrtine Cedevita se mučila i nije mogla ništa neugodnom protivniku, ali na kraju je Rusima presudila kraća rotacija, ostali su bez goriva i ikakvog odgovora u posljednjoj četvrtini koju je Cedevita dobila s čak 33:11.

Gosti su krenuli sjajno u napadu, Ivan Strebkov predstavljao je veliki problem za Cedevitu koja je primila čak 33 poena za deset minuta i bila je zadovoljna uz takav šuterski start što zaostaje samo 33:23.

Nekih velikih pomaka nije bilo niti u drugoj i trećoj četvrtini, Pierre Jackson držao je domaćina u koliko-toliko pristojnom zaostatku, a upravo njegovim 2+1 u posljednjoj sekundi treće dionice krenuo je Cedevitin preokret.

Serijom ukupno 12:0 s kraja treće i početkom četvrte četvrtine Cedevita je preuzela vodstvo, gosti su nakratko poveli 69:68 nakon čega je uslijedila nova velika Cedevitina serija i s ukupnih nevjerojatnih 29:3 Cedevita je odjurila do pobjede.

U briljantnoj večeri Jackson je ubacio čak 38 poena (7/9 za dva, 6/8 za tri) uz pet asistencija, a Miro Bilan iskoristio je inferiornost protinika pod košem i dodao je 18 poena i 11 skokova.

Kod Novgoroda Strebkov je ubacio 21 poen uz osam skokova i šest asistencija, a DeAndre Kane 15 poena uz 11 skokova.