Mornaru ponovno visok poraz u Zagrebu, nakon Cedevite razbila ga i Cibona

Branimir Korać • srijeda, 09.11.2016.

Momčad iz Bara u svega nekoliko dana odradila je dvije utakmice u Zagrebu, ali u obje se loše provela. Prvo ju je pregazila Cedevita u ABA ligi, a onda je isto napravila i Cibona u Fibinoj Ligi prvaka...

Nakon dva tijesna poraza od Mega Leksa i Avellina, Cibona je stigla do prve pobjede u Fibinoj Ligi prvaka. U Domu Dražena Petrovića gostovao je Mornar s kojim su Cibosi lako izašli na kraj i svladali ga s 90:72. Bio je to puno lakši dvoboj nego onaj u ABA ligi od prije mjesec dana kada su Cibosi teškom mukom slavili 91:89.

Ovom pobjedom Cibona se priključila skupini momčadi koje imaju po jednu pobjedu i tri poraza, skupina je posve otvorena i do kraja grupne faze natjecanja baš je sve moguće.

Protiv Mornara Cibona je najvećim dijelom bila u vodstvu, no Mornar je bio u blizini i nije dozvolio nikakvo odvajanje sve do završnice prvog poluvremena.

Tu je Cibona uspjela spojiti nekoliko dobrih obrana, a u napadu tricom Rozića i poenima Marića i Reynoldsa odvojila sena 46:39.

U drugom poluvremenu Cibona je brzo dosegnula dvoznamenkastu prednost, Mornar je uspio smanjiti na 61:57 ubačajem Ellisa, no odmah nakon toga Šakić i Sulejmanović odvajaju Cibose ponovno na sigurniju prednost.

U posljednjoj dionici gosti su potpuno pali, Cibona je napravila seriju 12:0 i pobjegla 20 razlike i mirno odradila posao do kraja.

Ante Žižić odradio je još jednu odličnu utakmicu s 21 poenom i šutom 9/9, a Željko Šakić dodao je 14 poena i osam skokova. Kod Mornara Lamont Jones ubacio je 20 poena.

U sljedećem kolu Cibona putuje u Litvu gdje će igrati protiv Juventusa.