Branimir Korać • utorak, 15.11.2016.

Oslabljena Cibona upisala je visok poraz na gostovanju u Litvi kod Juventusa. Domaćin je glatko slavio sa 104:82 što u neku ruku i ne čudi s obzirom na izostanke kod gostiju...

Već sam odlazak u Litvu bez Žižića, Rozića i Joksimovića te kalkuliranje s ovim susretom koji je podređen dvoboju A-1 lige protiv Jollyja i onom u ABA ligi protiv Cedevite. Kako bi ovaj trio dobio odmor uoči ta dva susreta, Mulaomerović ih nije niti vodio u Litvu čime je momčad ipak znatno oslabljena.

Priliku su dobili i oni igrači koji protiv Crvene zvezde nisu imali značajniju minutažu, a domaćin je glatko slavio iskoristivši prvenstveno loš nastup Cibone u obrani.

Od početka susreta Cibona je izgledala loše i beskrvno, nedostajalo je više želje i činilo se kao da se posao tek odrađuje. Juventus je to znao koristiti, stvarao je razliku i do poluvremena već je imao visokih 53:35.

Ništa se nije promijenilo niti u nastavku, Cibona je i dalje prilično zaostajala, Juventus se sve više približavao prednosti od 30 poena, a kada ju je probio, počeo je i domaćin lagano podizati nogu s gasa.

Tek u samoj završnici Cibona je malo smanjila zaostatak, ne dramatično i dovoljno da bi se domaćin mogao zabrinuti.

U konačnici Juventus je slavio sa 104:82 uz 13 ubačenih trica i šut iz igre na 57 posto. S druge strane Cibona je šutirala 46 posto iz igre i nije odigrala na svom vrhuncu.

U pobjedničkom sastavu Aaron Best ubacio je 20 poena uz pet skokova, a Jamar Diggs dodao je 19 poena uz osam skokova i šest asistencija.

Kod Cibone Scottie Reynolds ubacio je 27 poena (5/9 za dva, 5/10 za tri) uz sedam asistencija, a Željko Šakić dodao je 16 poena (1/9 za dva, 2/5 za tri) uz pet skokova.