MAXtv Prva liga, 16. kolo, 19.11.2016, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 226
Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Marko Stolnik
Inter-Zaprešić
Marko Kolar 64', 75'
2:0 Split
Split

Petar Jenjić • subota, 19.11.2016.

U drugom susretu 16. kola domaćeg nogometnog prvenstva Inter je u Zaprešiću nadigrao Split rezultatom 2:0, a oba su pogotka bila djelo Marka Kolara...

Mario Brlečić
56'
19
Marin Zulim
78'
11
Ivan Mamut
89'
Alem Merajić
27'
14
Marin Roglić
55'
13
Mohammed Okechukwu Aliyu
77'
Vjekoslav Lokica

Subotnji program 16. kola MAXtv Prve lige otvorili su u Zaprešiću Inter i Split, a slavio je domaćin dvama pogocima Marka Kolara. Momčad Samira Toplaka još jednom pokazuje kako ih ove sezone vrlo vjerojatno nećemo gledati u borbi za ostanak u ligi.

S druge strane, Split nastavlja s katastrofalnom sezonom za čiji će spas zasigurno biti potreban veliki zaokret, što je iz sadašnje perspektive, vrlo teško i gotovo nezamislivo.

Domaćini su poveli u 64. minuti kada je vratar Splita, Tomislav Duka, katastrofalno reagirao na povratnu loptu Bože Mikulića, koju je „proslijedio“ Marku Kolaru, a igrač Intera nije imao pretežak posao ugurati loptu u mrežu.

Isti je igrač bio strijelac i u 75. minuti, na lijepo proigravanje Ivana Blaževića te potvrdio nova tri boda zaprešićke momčadi.

Inter je sada barem privremeno došao na petu poziciju s 18 bodova, dok je Split ostao na začelju sa sedam i samo jednom pobjedom.