Barcelona
Barcelona 0:0 Málaga
Málaga

Petar Jenjić • subota, 19.11.2016.

Nogometaši Barcelone su bez Lea Messija i Luisa Suareza odigrali bez pogodaka kod kuće protiv Malage, u 12. kolu španjolske Primere. Ivan Rakitić ušao je u igru u 77. minuti...

Drugi današnji susret 12. kola španjolske Primere odigran je na Camp Nou, gdje je Barcelona ugostila Malagu. Danas u sastavu katalonske momčadi nije bilo Lea Messija i Luisa Suareza pa je Luis Enrique na teren poslao malo izmjenjeniji sastav, u formaciji 4-3-3: Ter Stegen; Sergi Roberto, Pique Mascherano, Digne; Rafinha, Busquets, Denis Suarez; Arda, Alcacer, Neymar.

S druge je strane Juande Ramos na teren poslao sljedeću jedanaestoricu: Kameni; Rosales, Torres, Mikel, Ricca; Pablo, Llorente; Ontiveros, Juanpi, Juankar; Sandro, u formaciji 4-2-3-1.

Prvu su priliku na utakmici domaćini imali u 11. minuti. Neymar je ubacio u kazneni prostor, a na lopti je bio Pique, čiji dobar udarac brani Kameni.

Barcelona je očekivano dominirala u posjedu lopte, ali u nedostatku Suareza i Messija, nedostajalo je završnice. Vratar Seville ponovno se iskazao u 31. minuti, kada brani odličan udarac Rafinhe, nakon što je prvi puta na utakmici Digne uspio proći iza zadnje linije obrane.

Najbolju je priliku u 56. minuti za goste propustio realizirati Juankar. Neraspoložena Barcelona dobila je još veću priliku od 71. minute doći do pobjede, kada je Llorente, nakon starta na Neymaru, dobio možda preoštar izravan crveni karton.

U igru je ušao i Ivan Rakitić u 77. minuti, a netom nakon ulaska se već našao u prilici. Neymar ga je uposlio s lijevog krila, hrvatski je nogometaš glavom pokušao matirati Kamenog, ali je poslao loptu malo pored gola.

Nekoliko minuta kasnije, Pique zabija za 1:0, ali slavlje nakon postignutog pogotka prekinuo je pomoćni sudac, koji je dosudio zaleđe. Do kraja se susreta rezultat na semaforu nije promijenio, unatoč odličnom udarcu glavom Neymara u trećoj minuti sudačke nadoknade, koji je obranio Kameni.

Gosti su ostali i s devetoricom igrača, nakon što je crveni karton u samoj završnici utakmice dobio Juankar, zbog nesportskog ponašanja.