Branimir Korać • subota, 19.11.2016.

Povratnik u postavu Yaya Toure bio je junak Manchester Cityja u pobjedi u gostima kod Crystal Palacea. Liverpool je, pak, gostovao kod Southamptona i odigrao susret bez pogodaka...

Southampton - Liverpool 0:0

Liverpool odnosi bod sa St. Mary'sa gdje je odigrao bez pogodaka protiv Southamptona. U prvih 11 vratio se Dejan Lovren i dobro je odradio svih 90 minuta. Nije bilo previše posla, Redsi su bili bolji protivnik i bili su opasniji po gol.

Nije bilo previše prilika, u prvom dijelu bile su rijetkost da bi Redsi pritisnuli odmah na startu drugog dijela, tražili su i kazneni udarac nakon dvoboja Firmina i Van Dijka, ali Clattenburg je ostao tih.

Jedinu pravu priliku za domaćina propustio je Charlie Austin koji je pucao loše iz dobre pozicije, a u završnici Liverpool je imao još nekoliko dobrih situacija, ali nije došao do pogotka.

Crystal Palace - Manchester City 1:2

Sjajni Yaya Toure nakon javne isprike Pepu Guardioli upisao je prvi start u novoj sezoni i odmah je bio ključan igrač Cityja čime je pokazao Guardioli da je inaćenje s obje strane bilo kontraproduktivno i za City i za zaraćene strane. U cijeloj priči Toure je najmanje kriv, za ovakvu situaciju može zahvaliti svom menadžeru.

Loš vijest za Guardiolu je nova ozljeda Vincenta Kompanyja koji je na travnjaku proveo samo 36 minuta nakon čega ga je zamijenio Pablo Zabaleta, a već u sljedećem napadu gosti su poveli.

Sve je počelo olako izgubljenom loptom od strane domaćina, Toure je razmijenio dodavanje s Nolitom i nakon toga poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu gosti su stvorili nekoliko dobrih prilika, u 65. minuti Ward je izbio loptu s gol linije nakon pokušaja Aguera da bi minutu kasnije Connor Wickham prošao pokraj Zabalete i onda pogodio bliži kut gola Brava.

Međutim sjajni Toure u 83. minuti donosi pobjedu Cityju, nakon kornera ostao je posve sam i nije mogao promašiti.

Ostale utakmice

U ostalim susretima nekoliko zanimljivih rezultata, tako Everton nije uspio doći do pobjede na svom travnjaku protiv Swanseaja. Odigrao je tek 1:1 i to može biti zadovoljan. Poveli su gosti golom Gylfija Sigurdssona iz penala u 41. minuti da bi bod Evertonu donio Seamus Coleman u 89.

Bournemouth odnosi bod s gostovanja kod Stokea gdje je slavio 1:0 pogotkom Nathana Akea u 26. minuti dok je u 49. minuti penal za poravnanje promašio Bojan Krkić.

Uvjerljiv je bio Sunderland koji je prepustio posljednju poziciju Swanseaju nakon što je slavio protiv Hulla 3:0. Jermain Defoe i dva gola Victora Anichebea donijeli su pobjedu domaćinu.

Branitelj naslova Leicester poražen je kod Watforda 2:1. Domaćin je već nakon 12 minuta vodio 2:0 golovima Capouea i Pereyre, a Riyad Mahrez u 15. smanjio je na 2:1.