Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 2:0 Nantes
Nantes

Marjan Kreševac • subota, 19.11.2016.

Paris Saint-Germain je u 13. kolu Ligue 1 na svom Parku prinčeva dočekao Nantes i upisao pobjedu 2:0 kojom se bodovno izjednačio s vodećima Monacom i Nicom koja tek treba odigrati svoj prvenstveni ogled u gostima kod St. Etiennea...

Sami početak susreta nije sugerirao da na travnjaku igraju trenutačno treća i 16. momčad prvenstva, gosti su imali inicijativu i bili prvi koji su pokušali zaprijetiti. Igrala se 11. minuta kada je Adrien Thomasson pronašao Koffija Djidjija koji je pokušao iz daljine zaprijetiti Kevinu Trappu, ali na njegov pokušaj domaći vratar nije trebao ni trepnuti, a kamoli intervenirati.

Za ovakvu "drskost" gosti su kažnjeni samo dvije minute kasnije, Ángel di María lijevom je nogom negdje sa sredine kaznenog prostora naciljao donji desni kut i pogodio. Asistenciju je upisao Jean-Kevin Augustin.

Ovako rani pogodak nije demoralizirao igrače Nantesa, baš naprotiv, imali su dvije lijepe prilike da vrlo brzo vrate rezultat u egal. Prvo je u 25. minuti nakon prekida pokušao Oswaldo Vizcarrondo, ali njegov udarac nogom bio je zamalo neprecizan. Odmah u sljedećoj akciji ponovno je u glavnoj ulozi Vizcarrondo koji pronalazi Guillauma Gilleta no njegov udarac po sredini gola je lak plijen za Trappa.

Najraspoloženiji domaći igrač Di María morao je izaći iz igre u 37. minuti zbog ozljede, a na njegovo mjesto uskočio je Hatem Ben Arfa. Kada bi pogledali samo statističke pokazatelje vidjeli bi da su domaći u prvom dijelu imali čak 73% vremena loptu u nogama, ali iz tako velikog posjeda rodila su se tek dva udarca u okvir gola Rémyja Rioua.

Drugi dio susreta obilježili su pokušaji s obje strane, ali bez ozbiljnije prijetnje za vratare sve do posljednje minute regularnog dijela. Diego Carlos skrivio je prekršaj za najstrožu kaznu, loptu je na bijelu točku namjestio Jesé i pogodio donji lijevi kut za konačnih 2:0 na Parku prinčeva.