Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 1:0 Bayern
Bayern

Dario Dodić • subota, 19.11.2016.

Nogometaši Borussije Dortmund potpuno su zasluženo došli do pobjede nad Bayernom u svom Signal Iduna Parku u Dortmundu. Unatoč brojnim prilikama susret je završio minimalnom pobjedom domaćina...

13. kolovoza 2014. godine posljednji je put Borussia Dortmund svladala minhenski Bayern. Bila je to utakmica njemačkog Superkupa, Borussia je slavila 2:0 pogocima Mhitarjana i Aubameyanga, a upravo je potonji, kao i obično, donio pobjedu Borussiji u večerašnjem ogledu.

S nova tri boda Borussia je preuzela treće mjesto u Bundesligi i došla na samo tri boda zaostatka od Bavaraca. Pobjeda Borussije posebno je razveselila novajlije iz Leipziga koji su nakon 11 kola vodeći s tri boda prednosti ispred aktualnih prvaka.

Bolje je dvoboj otvorila Borussia te je već nakon nešto više od deset minuta došla u vodstvo. Mario Götze uposlio je Aubameyanga koji klizećim startom matira Neuera. Inače, večerašnji susret bio je Götzeov prvi susret protiv Bayerna otkad je napustio bavarski klub, a asistencija Aubameyangu prvo sudjelovanje (gol ili asistencija) u pogotku Borussije otkad se vratio u klub.

Već u 20. minuti morala je Borussia udvostručiti vodstvo. S desne je strane lijepu loptu dobio Schurrle, opalio iz voleja, ali previše po sredini, Neuer brani.

Upravo je vratar Bavaraca ključni razlog što Bayern nije primio još poneki gol, već na samom početku drugog dijela Aubameyang je izašao 1-na-1 s Neuerom, ali njemački reprezentativac još jednom dobro brani. Mogao je i Bayern do pogotka, Xabi Alonso zatresao je gredu, do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, Borussia zasluženo upisuje sva tri boda.