Werder Bremen
Werder Bremen 1:2 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Dario Dodić • nedjelja, 20.11.2016.

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta preokretom su došli do pobjede u gostima kod Werdera 2:1. Trener gostiju Niko Kovač pokazao je sjajan nos za izmjene, a s nova tri boda nalaze se na diobi trećeg mjesta s još četiri kluba...

Igrači Nike Kovača pokazali su veliki karakter na gostovanju kod Werdera u Bremenu, a njihov trener još je jednom dokazao svoj trenerski značaj pogođenim izmjenama. Nakon što je poveo Werder Kovač u igru ubacuje Meiera, a kasnije i debitanta Barkoka i obojica su mu se zahvalila pogocima. Posebno je lijep bio pogodak Barkoka u njegovom debiju u Bundesligi, gol vrijedan tri boda Eintrachta.

Iako je gostujuća momčad bila nešto bolja u prvom poluvremenu, do vodstva su došli domaćini. Lijepo je u 39. minuti Moisander dugom loptom pronašao Grillitscha, koji još ljepše finišira za vodstvo Werdera. Bio je to ujedno i rezultat na poluvremenu.

Već na samom početku drugog dijela Kovač vadi Husztija i u vatru gura Meiera koji mu uzvraća pogotkom nakon samo šest minuta u igri. Mora se priznati da je uz puno sreće lopta došla do Eintrachtovog napadača, čiji je udarac dirao vratar Wiedwald, ali nedovoljno da lopta ne uđe u mrežu.

Gosti se nisu zadovoljili bodom i utakmica se potpuno otvorila. Gostujući vratar Hradecky pogreškom je u veliku priliku gurnuo Pizarra, ali se brzo i iskupio sjajnom obranom.

U 75. minuti Kovač u igru uvodi i debitanta Barkoka, a u 84. ulazi i Ante Rebić umjesto Hrgote. Upravo je mladi Barkok u svom prvom nastupu u Bundesligi prekrasnim pogotkom u 90. minuti razveselio gostujuće navijače i donio sva tri boda Eintrachtu. Ovom se pobjedom momčad iz Frankfurta bodovno poravnala s trećeplasiranom Borussijom Dortmund, a uz njih su još tri druge momčadi na 21 bodu.