Mihaela Bradovski • subota, 26.11.2016.

Još četiri susreta 13. kola Premiershipa odigrana su u subotnje poslijepodne, Liverpool je svladao Sunderland s 2:0 i vratio se na vrh ljestvice, ali u tom susretu ostao je i bez Philippea Coutinha...

Liverpool - Sunderland 2:0

Liverpool je uzeo tri boda protiv Sunderlanda pobjedom 2:0, ali loša vijest za Jürgena Kloppa je čini se teža ozljeda Philippea Coutinha koji je prije poluvremena morao napustiti travnjak.

Coutinho je ove sezone bio među glavnim igračima Liverpoola i njegova pauza zasigurno predstavlja udarac za Kloppa i Nijemac će morati pronaći pričuvno rješenje.

Brazilac je igru napustio u 37. minuti, zamijenio ga je Divock Origi koji je i doveo Redse u vodstvo. Nakon velike dominacije Liverpool je poveo u 75. minuti kada je Origi iskosa gađao suprotni kut i pogodio iako nije izgledalo tako opasno.

U samoj završnici susreta, u sudačkoj nadoknadi, dosuđen je kazneni udarac za domaćina. N'Dong je pomeo u kaznenom prostoru Manea, a Milner realizirao penal za konačnih 2:0.

Dejan Lovren odradio je cijelu utakmicu za domaćina.

Hull - WBA 1:1

Izjednačen dvoboj između Hulla i West Bromwich Albiona završen je upravo takvim rezultatom. U konačnici 1:1 nakon što su gosti ispustili vodstvo u drugom dijelu.

U prvom dijelu vrlo malo prilika na obje strane, a jednu od rijetkih iskoristili su gosti. U 34. minuti Matt Phillips ubacio je iz kornera, a loptu je glavom u mrežu poslao Gareth McAuley.

U drugom poluvremenu domaćin je bio opasniji i to mu se isplatilo. Nakon nekoliko propuštenih prilika, stigao je do poravnanja u 72. minuti kada je Michael Dawson svladao Bena Fostera.

Leicester - Middlesbrough 2:2

Leicesterovi Alžirci spasili su aktualnog prvaka od poraza u dvoboju 13. kola Premier lige. Susret je okončan 2:2 nakon što su gosti dva pita vodili.

Alvaro Negredo bio je strijelac oba pogotka za goste, prvi je postigao u 13. minuti lijepim udarcem u gornji kut nakon dodavanja Ramireza, a drugi je zabio u 71. minuti nakon dugačke lopte Forshawa.

Međutim domaćin je zaradio dva kaznena udarca i oba je realizirao. Prvo je na 1:1 poravnao Mahrez u 34. minuti, a onda je konačnih 2:2 postavio Slimani u 94. minuti.

Swansea - Crystal Palace 5:4

Swansea je stigao tek do druge prvenstvene pobjede i to u sjajnom susretu protiv Crystal Palace. Konačnih 5:4 dovoljno pokazuju koliko je dramatičan dvoboj bio.

Gosti su stigli do vodstva u 19. minuti golom Zahe nakon loše reakcije domaće obrane, ali na odmor se ipak otišlo s poravnatih 1:1 zahvaljujući lijepom golu Sigurdssona iz slobodnog udarca s 18 metara.

U drugom dijelu potpuni preokret Swanseaja koji na sličan način s dva gola Leroya Fera nakon prekida bježi na 3:1.

No tu nije bio kraj. Gosti rade novi preokret, prvo Tomkins smanjuje na 3:2, zatim Jack Cork skreće loptu u svoju mrežu za 3:3 da bi u 84. minuti Benteke zabio za 4:3.

Kada se činilo da će gosti odnijeti sva tri boda, Fernando Llorente u sudačkoj nadoknadi zabija dva gola i donosi pobjedu Swanseaju.