Real Madrid
Real Madrid 2:1 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Dario Dodić • subota, 26.11.2016.

Real Madrid je uz puno muke i sreće na kišom natopljenom Santiago Bernabeuu došao do sva tri boda protiv Sporting Gijona, slavio je Real 2:1...

Jaka kiša i raspoloženi gosti poprilično su otežali lov Real Madrida na sva tri boda protiv Sporting Gijona. Zinedine Zidane još je jednom povjerenje ukazao Mateu Kovačiću i Luki Modriću, koji je danas u nekoliko navrata bio neuobičajeno indisponiran, ali bez veće štete po konačni rezultat Reala.

Iako su već u prvih par minuta gosti prijetili dvaput preko Duje Čopa i Carlosa Carmone, do vodstva dolazi Kraljevski klub. Igrala se četvrta minuta kada je Alejandro Hernandez pokazao na bijelu točku nakon što je Sergio srušio Vazqueza. Na prvu se činilo kao čisti jedanaesterac, no usporena snimka ipak ostavlja zrno sumnje.

Bio je to prvi jedanaesterac u ovoj sezoni Primere za Real na Bernabeuu i najbrže dosuđeni jedanaesterac u La Ligi u 21. stoljeću. Sigurno ga u vodstvo Reala pretvara raspoloženi Cristiano Ronaldo. Kada je nakon prekrasne kombinacije domaće momčadi Ronaldo glavom zabio za 2:0 u 18. minuti činilo se da je priči kraj, ali gostima takav rasplet nije odgovarao.

Uporni Sporting parirao je Realu u dobrom dijelu susreta, a sve je na naplatu došlo u 35. minuti. Pogriješio je Luka Modrić, neprecizno dodavanje presjekao mu je Gomez, brzo odigrao na stranu za Lopez Blanca čiji ubačaj u gol za goste pretvara Carmona.

Imao je Real pregršt prilika u drugom dijelu riješiti susret, a nakon što svoje prigode nisu iskoristili umalo su ostali bez dva boda. U 77. minuti Nacho ruši Rodrigueza, najstrožu je kaznu odlučio izvesti Duje Čop, u stilu Davora Šukera "izmjerio je puls", prevario Navasa i poslao loptu pokraj desne spojnice na oduševljenje domaćih navijača.

Mogao je Ronaldo u završnim minutama okruniti sjajnu partiju novim pogotkom, ali preslabo je pucao nakon brze kontre. Modrić je odigrao čitav susret, dok je Matea Kovačića u 81. minuti zamijenio Isco.