Bayern
Bayern 2:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Dario Dodić • subota, 26.11.2016.

Nogometaši Bayerna uz puno su muke na Allianz Areni došli do sva tri boda protiv Bayera u 12. kolu Bundeslige. Slavili su Bavarci 2:1 i tako zadržali zaostatak od tri boda za vodećim Leipzigom...

Sad je već svima jasno da Bayern ne izgleda šampionski. Točnije, Bayern ne izgleda kao onaj njemački stroj kojem niti jedna momčad nije mogla blizu, barem u Bundesligi. O formi Bavaraca dovoljno govori i podatak da su u prvih osam utakmica ove sezone primili tek jedan gol dok su u posljednjih 14 susreta u svim natjecanjima primili čak 12.

Ništa bolje nije to izgledalo večeras na Allianz Areni gdje je Bayern lovio sva tri boda za hvatanje priključka za vodećim RB Leipzigom. Doduše, poveli su domaći nakon pola sata igre, Lahmov udarac obranio je Leno, ali na nesreću gostiju lopta se odbila do Alcantare koji glavom iz blizine zabija za 1:0

Brzo su odgovorili gosti iz Leverkusena. Vodstvo Bayerna trajalo je tek pet minuta, Calhanoglu je duplim pasom s Brandtom izbacio trojicu Bavaraca i Neueru "kroz oči" zabio pod gredu za 1:1.

Ipak, u 56. minuti Bayern dolazi do novog vodstva. Udarac iz kuta s desne strane izveo je Kimmich, Hummelsa nitko od igrača Bayera nije čuvao, a protiv igrača koji je 11 od 20 postignutih golova u Bundesligi zabio glavom to baš i nije pametno. Hummels s otprilike osam metara glavom matira Lena za pobjedu Bavaraca.

U samoj završnici fantastičnu prigodu za izjednačenje propustio je Kevin Volland. Dobio je odličnu loptu u prostor i prebacio Neuera, ali jedva hvata malo predug for, pokušao je glavom pospremiti loptu u mrežu iz teškog kuta, ali blokira ga Martinez i lopta odlazi u gol-aut.

Imao je Calhanoglu još jednu priliku u posljednjim sekundama susreta, lijepo je pucao iz slobodnjaka s 25 metara, ali bez opasnosti za Neuera. Tin Jedvaj poraz je Bayera gledao s klupe.