Dario Dodić • subota, 26.11.2016.

Nakon slabog prvog poluvremena Sevilla je u drugom dijelu uspjela doći do sva tri boda protiv Valencije. Slavila je Sevilla 2:1 i preuzela drugo mjesto na ljestvici Primere. U ranijem terminu Espanyol je s uvjerljivih 3:0 svladao Leganes...

Sevilla - Valencia 2:1

Sjajnim drugim poluvremenom nogometaši Seville i Valencije natjerali su gledatelje da zaborave igru iz prvih 45 minuta. U drugom smo dijelu vidjeli tri gola, Sevilla je s 2:1 došla do pobjede vrijedne drugog mjesta u Primeri, iako je Valencia u sudačkoj nadoknadi mogla i do boda.

Bilo je nerealno očekivati da će i drugo poluvrijeme biti siromašno kao prvih 45 minuta, pogotovo uzmemo li u obzir činjenicu da je Valencia pred susret sa Sevillom primila gol u gostima u posljednja 23 susreta u La Ligi.

Nesretna Valencia i na 24. gostovanju u nizu primila je pogodak. Igrala se 53. minuta, Vitolo se lijepo probio po desnoj strani, zavrnuo u sredinu prema Viettu, ali ispred Sevillinog napadača Garay ramenom šalje loptu u vlastitu mrežu.

Gol je otvorio utakmicu, Cesare Prandelli pola sata prije kraja u igru uvodi Munira koji mu uzvraća pogotkom nakon samo tri minute provedene u igri. Lijepo ga je proigrao Cancelo, Barcelonin igrač na posudbi u Valenciji lijepo poentira od vratnice za 1:1.

Valencia nije izdržala do kraja, Pareja u 75. minuti s ruba šesnaesterca kroz šumu nogu zabija za pobjedu Seville. Mogla je Valencia do izjednačenja u sudačkoj nadoknadi, ali Garayev pokušaj sjajno brani Rico.

Espanyol - Leganes 3:0

Espanyol je s 3:0 na svom travnjaku svladao Leganes i zakoračio u gornji dom Primere. Bolji su bili domaćini, iako je i Leganes imao svojih prilika, ali tek kad je susret bio riješen.

Sva tri gola Espanyol je zabio u drugom poluvremenu. Poveli su u 47. minuti pogotkom Gerarda Morena na dodavanje Piattija, a samo četiri minute kasnije Piatti zabija za 2:0 na asistenciju Baptistaa.

Fantastični Piatti sjajnu večer je okončao drugim pogotkom, u 88. minuti zabija za konačnih 3:0.