La Liga, 13. kolo, 27.11.2016, 12:00 h
Villarreal
Villarreal 0:2 Deportivo Alaves

Dario Dodić • nedjelja, 27.11.2016.

Nogometaši Alavesa iznenadili su Villarreal na El Madrigalu i pobjedom 2:0 došli do vrijedna tri boda protiv trećeg najboljeg domaćina Primere...

Malo tko je očekivao da Alaves može pomrsiti račune Villarrealu na El Madrigalu. Žuta podmornica do utakmice s Alavesom bila je treći najbolji domaćin Primere s pet pobjeda i jednim neriješenim susretom u šest odigranih dvoboja u ovoj sezoni La Lige.

No, Alaves takve brojke nisu impresionirale, uraganskim su početkom pitanje pobjednika riješili nakon manje od 20 minuta. Gosti su poveli već u osmoj minuti, s desne je strane ubacio Mendez, Deyversonov udarac glavom završava na vratnici, ali na nesreću domaćina lopta se odbija do Ibaija koji je zakucava u mrežu za 0:1 Alavesa.

Da se Alaves ne šali bilo je jasno u 14. minuti kada je Hernandez zatresao vratnicu Villarrealovog gola, no domaća momčad nije ozbiljno shvatila upozorenje pa su u 17. minuti ponovno vadili loptu iz vlastite mreže. Na dugu loptu upućenu iz Alavesove polovice dvaput je slabo reagirao Musacchio, za poziciju se ispred njega izborio Camarasa i povećao vodstvo gostiju na 2:0.

Koliko je nevjerojatan početak imao Alaves govori i podatak da su prvi put nakon 1956. godine na gostovanju u La Ligi uspjeli postići dva gola unutar početnih 18 minuta igre.

Imao je i Villarreal više nego dovoljno prilika za postići pogodak u prvom poluvremenu, ali sjajni gostujući vratar Pacheco trima je sjajnim obranama sačuvao mrežu netaknutom.

Alaves se u drugom poluvremenu povukao, odlučan sačuvati rezultat iz prvih 45 minuta i u tom su naumu uspjeli. Villarreal je pojačao inicijativu, ali kombinacija jalovih domaćih napadača i sjajnog Pacheca osigurala je veliku pobjedu Alavesu.