Dario Dodić • nedjelja, 27.11.2016.

Nogometaši Nice prokockali su na svom stadionu doći do pobjede protiv Bastije u susretu 14. kola Ligue 1. Dvoboj je završio 1:1, Nica je i dalje vodeća momčad prvenstva, ali sa samo bodom više od Monaca...

Nakon što je ispala iz Europske lige Nica se okrenula domaćem prvenstvu u kojem nakon više od trećine odigranih kola drže prvo mjesto. Povela je Nica vrlo rano, ali opustili su se i dopustili Bastiji da se razigra pa su se na kraju morali zadovoljiti tek bodom.

Nica je još jedan susret započela bez ozlijeđenog Marija Balotellija, njegove su se zamjene danas iskazale promašajima. Dobar dio utakmice Nica je bila bolja, ali nisu znali kapitalizirati silne pogreške, iako svakako treba pohvaliti i gostujućeg vratara Lecu.

Kad je Nica povela u 11. minuti činilo se da se sprema nova pobjeda protiv kandidata za ispadanje, Bastije. Ubacio je Seri, a Plea glavom zabio za 1:0 Nice. Umjesto da terensku inicijativu pretvore u još poneki pogodak Nicini igrači nesvjesno su se povukli što je u drugom poluvremenu omogućilo Bastiji da dođe do zasluženog izjednačenja.

U 55. minuti Enzo Crivelli imao je sjajnu priliku poravnati rezultat, neometan je nakon ubačaj glavom tukao s ruba peterca, ali šalje loptu pokraj gola. Isti se igrač već nekoliko minuta kasnije iskupio za pogrešku. Cahuzac je dobio loptu u prostor, izašao sam pred Cardinalea, vratar Nice njegov pokušaj brani, ali odbijanac dolazi do Crivellija koji s ruba kaznenog prostora isprve pogađa za 1:1.

Kada su shvatili da je vrag odnio šalu domaći su nogometaši pritisnuli u nadi da će novim pogotkom ipak doći do očekivana tri boda, ali sjajni vratar Leca i nevjerojatno neprecizni napadači Nice pobrinuli su se da promjene rezultata ne bude. Najbliže golu bili su Sarr u 74. minuti, njegov udarac glavom odsjeda na vratnici, i Plea u samoj završnici susreta. Napadač Nice predriblao je i vratara Lecu, morao je samo ugurati loptu u praznu mrežu, ali pogađa gredu.

U ranijem terminu St. Etienne je na gostovanju kod Angersa preokretom došao do sva tri boda. Poveo je Angers 1:0 u prvom poluvremenu, dvama pogocima u drugom dijelu St. Etienne ipak dolazi do pobjede 2:1.

Domaćini su mogli već u 12. minuti doći do vodstva, ali Diedhiou ne uspijeva realizirati jedanaesterac. Ipak nekoliko minuta kasnije Pepe zabija za zasluženo vodstvo Angersa.

Tek u 59. minuti gosti dolaze do prvog pogotka, Pogba izjednačava na dodavanje Saiveta. U 78. minuti Saint Etienne dolazi i do pobjede, strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Tannane nakon sjajne solo-akcije. Mateo Pavlović odigrao je svih 90 minuta u dresu Angersa.

Angers 1-2 St Etienne - Highlights - 27.11.2016 by gs-bn