Hrvatski kup, Četvrtfinale, 30.11.2016, 16:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 895

Dario Dodić • srijeda, 30.11.2016.

Nogometaši Dinama plasirali su se u polufinale Kupa minimalnom pobjedom u gostima kod zaprešićkog Intera...

Marjan Altiparmakovski
62'
7
Josip Šoljić
73'
18
Matija Soldo
89'

Ivajlo Petev

Treneri Intera i Dinama Samir Toplak i Ivajlo Petev u četvrtfinalnom Kup-dvoboju na teren su poslali poprilično šarene sastave, s mislima u idućem prvenstvenom kolu. Dinamovi rezervisti pokazali su puno više od igre i s minimalnih 0:1, kao i u tri posljednja gostovanja u Zaprešiću, zasluženo ostvarili plasman u polufinale Kupa.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše od igre, Dinamo je nešto više kombinirao, Inter se fokusirao na obranu i rijetke kontranapade. Valja tek izdvojiti dvije prilike Dinama i jednu Intera. U 14. minuti danas raspoloženi Dani Olmo solo-akcijom dolazi u priliku, ali njegov udarac brani odlični Ante Mrmić, uz neraspoložene Dinamove napadače glavni razlog što Inter nije teže nastradao.

S druge je strane najbolju priliku u prvom dijelu, ali i u čitavom susretu za Inter imao Mamut. Nakon ubačaja s lijeve strane pucao je s ruba peterca, ali Šemper brani. Na samom kraju prvog dijela mogao je Hodžić dovesti Dinamo u vodstvo, ali Mrmić se nije dao matirati.

U drugom je dijelu igrao samo Dinamo. Najbolju priliku za Dinamo imao je Gojak u 59. minuti. Presjekao je loptu koju je netočno Mrmiću vraćao Šarić, izašao sam pred Interova vratara i neobjašnjivo pucao pokraj gola.

Kad neće napadači, hoće branič. Mladi Dinamovac Dino Perić u 68. minuti uzeo je stvari u svoje noge, prešao je dvojicu Interovih igrača, gurnuo loptu na desnu stranu i utrčao u kazneni prostor gostiju, s boka ga je uposlio Fiolić, a mladi branič glavom zabija za prolaz Dinama u polufinale.

Mogao je Dinamo do kraja susreta uvjerljivije slaviti, ali Fiolić i Šitum pogađali su grede.

• Obrisan korisnik01.12.2016. u 14:18
    Lagano odrađeno, mladima opet prilika. :-)