Bundesliga, 13. kolo, 02.12.2016, 20:30 h
Mainz 05
Mainz 05 1:3 Bayern
Bayern

Dario Dodić • petak, 02.12.2016.

Nogometaši Bayerna iz Münchena otvorili su 13. kolo Bundeslige pobjedom u gostima kod Mainza. Poveli su domaćini i nakon toga primili tri gola...

Bayern je pobjedom 3:1 na gostovanju kod Mainza ponovno zasjeo na vrh Bundeslige. Naravno, Bavarci su odigrali utakmicu više od Leipziga koji će remijem ili pobjedom doći ponovno na prvo mjesto. Bila je to prva utakmica u sezoni u kojoj su od prve minute susret započeli Ribbery i Robben, a upravo su njih dvojica uz Roberta Lewandowskog, koji ruši rekorde protiv Mainza, potezima rješavala susret.

Već u četvrtoj minuti Mainz je poveo. Malli je okomitom loptom u priliku gurnuo Jhona Cordobu, napadač Mainza otresao se Martineza, sjurio prema šesnaestercu Bavaraca i preciznim udarcem iz prilično teškog kuta matirao Neuera. Bayern je tako primio gol u osmoj uzastopnoj utakmici, to im se posljednji put dogodilo u sezoni 2011./2012.

Brzo Bavarci odgovaraju, u osmoj minuti nakon brze akcije Robben proigrava Lewandowskog koji smireno zabija pokraj Lössla i još jednom potvrđuje da mu Mainz "leži".

Mogao je brzo Bayern i do vodstva no Thomas Müller nalazi se u velikoj golgeterskoj krizi, već 15 sati nije postigao gol u Bundesligi. Zato s realizacijom problema nije imao Robben koji nakon lijepe kombinacije s Ribberyjem glavom dovodi Bayern u vodstvo na asistenciju Müllera i tako na najljepši mogući način proslavlja 150. nastup u Bundesligi.

Pala je utakmica intenzitetom u drugom poluvremenu, a domaćini su praktički nestali s terena. U posljednjim minutama Lewandowski prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca postavlja konačnih 3:1 za Bayern.

Koliko mu leži Mainz govori i podatak da je u posljednjih šest dolazaka u Mainz upisao šest pobjeda, a postao je i prvi igrač koji je postizao po minimalno dva pogotka na četiri uzastopna gostovanja kod neke momčadi.