Granada
Granada 2:1 Sevilla
Sevilla

Marjan Kreševac • subota, 03.12.2016.

Dok cijeli svijet s nestrpljenjem očekuje vječiti derbi La Lige između Barcelone i Real Madrida, 14. kolo prvenstva na Nuevo Los Cármenesu otvorili su posljednjeplasirana Granada i Sevilla. Granada je priredila iznenađenje i s 2:1 svladala favorita...

Prije početka susreta svi su očekivali ne odviše težak zadatak za Sevillu, vjerojatno su se i igrači poveli za takvim razmišljanjima jer početak susreta u potpunosti je pripao domaćima i po viđenom na terenu nitko ne bi rekao da se radi o posljednjoj momčadi prvenstva.

Već u drugoj minuti vidjeli smo dva pokušaja Granade, Mehdi Carcela-González prvo je sam pokušao ugroziti gostujućeg vratara, ali bio je neprecizan. U sljedećoj akciji umjesto udarca odlučio se za dodavanje, Jeremie Boga je naciljao donji desni kut, ali Sergio Rico je dovoljno priseban i brani njegov pokušaj.

Za svoju puno bolju predstavu domaći su nagrađeni u 27. minuti, Boga je bio u ulozi asistenta, pronašao je Andreasa Pereiru negdje na sredini kaznenog prostora, a ovaj po sredini gola probija Rica i dovodi domaće u apsolutno zasluženo vodstvo.

Rezultatski zaostatak malo je trgnuo goste, ali iako su imali inicijativu ipak do kraja poluvremena nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti domaćeg vratara. Način na koji su domaći krenuli u utakmicu preslikali su i u drugom djelu, igrala se 56. minuta, nakon udarca iz kuta Artem Kravets glavom je kratko prenio loptu na noge Lombánu koji nema težak zadatak iz blizine udvostručiti vodstvo.

I ponovno ista priča, dominacija gostiju, ali bez rezultata. No, da ipak pokupe barem male lovorike za svoj trud i zalaganje gosti su uspjeli doći do počasnog pogotka duboko u sudačkoj nadoknadi. Ali ni taj pogodak nije stigao iz akcije već iz kaznenog udarca, a precizan je bio Wissam Ben Yedder.