Manchester City
Manchester City 1:3 Chelsea
Chelsea

Sportnet • subota, 03.12.2016.

Prva utakmica 14. kola Premiershipa odigrana je na Etihadu, gdje smo vidjeli odličnu utakmicu u kojoj se pokazala savršena uigranost protunapada Plavaca...

AUTOR: Z.P.

Derbi je ujedno bio i prva utakmica 14. kola gdje smo vidjeli zanimljiv dvoboj klubova iz vrha tablice. Ova utakmica je još jedan pokazatelj zašto je nogomet najzanimljivija stvar na svijetu jer momčad Pepa Guardiole je nadigrala Plavce, a nije ni bod uzela. Antonio Conte je tako sa svojom momčadi produljio niz na osam pobjeda u nizu i pokazao da je ozbiljan kandidat za menadžera godine.

Sama utakmica je otvorena nesmotrenim startom Fernandinha na Hazardu u drugoj minuti susreta, no mora se reći da nije bilo namjerno od strane Brazilca. Srećom omaleni Belgijac je nastavio igrati, iako na usporenoj snimci nije izgledalo nimalo lijepo. Nažalost opet će sudac Taylor biti glavna tema raznih analiza na kraju utakmice jer je propustio vidjeti čisto igranje rukom braniča Cahilla u šesnaestercu Plavaca te par startova na sredini igrališta koje je čudnim kriterijem odsudio. U 24. minuti Građani su preko Fernandinha pogodili mrežu gostiju, ali nažalost po domaće navijače, linijski sudac je ispravno dosudio zaleđe. Vrlo brzo nakon toga slijedila je šansa Chelseaja, ali Hazard, umjesto da pokuša pogoditi prazan gol iz uskog kuta, vraća loptu u sredinu, što Stones lagano čisti. Do kraja poluvremena igralo se u visokom tempu domaćina, koji su pleli mrežu oko šesnaesterca gostiju. Pritisak je urodio plodom u 45. minuti susreta kada Navas probija lijevi bok gostiju i šalje loptu na vrh peterca gdje nesmotrenom reakcijom Cahill šalje loptu u svoju mrežu čime City zasluženo odlazi na odmor s vodstvom od 1:0.

U nastavku utakmice Građani nastavljaju istim ritmom, stvaraju izgledne prilike koje propuštaju realizirati. Naravno da je Chelsea preiskusna momčad da to ne bi kaznila preko svog napadača Coste koji savršeno prima loptu Fabregasa te se rješava Otamendija u primanju i prizemnim udarcem poravnava rezultat na semaforu u 60. minuti. Da stvar bude još gora, domaćini su stvorili još prilika, a gosti ponovno dočekali svoj protunapad i kompletno preokrenuli susret u svoju korist u 70. minuti. Odlično dodavanje u prostor je izveo Costa, čime je izbacio Williana oči u oči s Bravom, a Brazilac preciznim udarcem u suprotni kut donosi ogromno slavlje gostujućim navijačima na Etihadu. Do kraja utakmice Plavci su čvrsto stali sa svim igračima iza lopte i opet dočekali svoj ubojiti protunapad za potvrdu pobjede na Etihadu u 90. minuti preko Edena Hazarda.

Ovo je druga utakmica u nizu za Chelsea u kojoj okreću utakmicu nakon negativnog rezultata što samo govori koliko su psihički spremni. Opet je glavni obol dao dvojac Hazard-Costa te još jednom potvrdio da se radi o klasnim igračima. Što se tiče domaćina, Guardiola će se trebati pozabaviti disciplinom unutar svoje momčadi, koja se propisno osramotila na kraju utakmice, gdje su Aguero i Fernandinho nesportski ponijeli i pokupili crvene kartone.

Momčad Pepa Guardiole se tako okreće utakmici kroz sljedeći tjedan, gdje će opet na svom Etihadu odigrati zadnju utakmicu grupne faze Lige prvaka protiv Celtica, dok goste čeka nešto duža pauza prije susreta s West Bromwichom u novom kolu Premiershipa.