Barcelona
Barcelona 1:1 Real Madrid
Real Madrid

Dario Dodić • subota, 03.12.2016.

Barcelona i Real Madrid odigrali su puno boljih El Clasica od ovog današnjeg na Nou Campu. U susretu u kojem je domaćin zaigrao bolje tek ulaskom Andresa Inieste konačnih 1:1 čini se najpravednijim rezultatom. Do 90. minute vodila je Barcelona, a onda je Ramosa sjajnom loptom poslužio Luka Modrić i Real je došao do vrijednog boda...

Budimo iskreni, nije ovo bio najljepši El Clasico, nije bio ni blizu najboljih deset, ali u konačnici sretniji nakon 90 minuta na Camp Nou mogu biti igrači Real Madrida, osvojili su važan bod, bod koji ih drži na šest bodova prednosti ispred Barcelone na vrhu Primere.

Dobar dio susreta Real je bio bolja momčad, na krilima sjajnog Luke Modrića. Luka je prekidao sve Barcine napade, zajedno sa svojim braničima u potpunosti uštopao Lea Messija, a stigao se baviti i kreacijom u napadu. U veznom je redu pored njega od prve minute započeo i Mateo Kovačić i pokazao se u vrlo pozitivnom svjetlu.

U netipičnom prvom dijelu nismo vidjeli previše igre, Barcelona je bila prilično nevidljiva dok je Real prijetio preko Ronalda. Iako se sudac Gomez nije oglasio, teško se oteti dojmu da je na samom početku Real oštećen za jedanaesterac nakon što je Mascherano srušio Vazqueza. Pogubio se u svom kriteriju Gomez, na kraju obje momčadi mogu žaliti jer su bile zakinute za minimalno jednu najstrožu kaznu.

Tek u samoj završnici poluvremena ozbiljnije prijeti Real, Modrić je presjekao jednu od brojnih lopti na današnjem susretu, proslijedio za Ronalda koji se sjurio po lijevoj strani i iz prilično teške situacije odlično testirao Ter Stegena - silovito je gađao bliži kut, ali Barcelonin vratar odbija u korner.

Pokušao je još jednom Ronaldo u prvom dijelu, ali udarac je bio preslab da bi ugrozio Barcinog vratara. Tražio je i domaćin jedanaesterac nakon što je ubačaj Albe pogodio Carvajala u ruku, a u posljednjim trenucima prvog dijela Pique je umalo zatresao vlastitu mrežu, presjekao je Benzemin pokušaj, a lopta je završila na Barceloninoj vratnici.

Iz prve prave prigode u drugom poluvremenu povela je Barcelona. S lijeve je strane slobodnjak izveo Neymar, Suarez se izborio za prostor između Varanea i Vazqueza i glavom zabio za vodstvo domaćina.

Nakon postignutog pogotka Luis Enrique u igru uvodi povratnika Andresa Iniestu umjesto solidnog Ivana Rakitića, nakon čega Barcina igra dobiva glavu i rep. Bolja je u tim trenucima bila Barcelona, kreirali su dobre prilike, ali Neymar i Messi bili su neuobičajeno neprecizni.

Kazna je uslijedila u 90. minuti, vrijeme je to u kojem se posebno vole Sergio Ramos i Luka Modrić. Luka je izveo slobodnjak s lijeve strane, pogodio Ramosa koji glavom zabija za konačnih i najpravednijih 1:1. Bila je ovo prva asistencija Modrića za Ramosa nakon finala Lige prvaka 2014. godine.

Mateo Kovačić odigrao je vrlo dobru utakmicu i zamijenjen je u 86. minuti dok je Modrić jedini od Hrvata završio susret na travnjaku.