Mihaela Bradovski • subota, 03.12.2016.

Odigrano je još pet susreta 14. kola Premiershipa, a najuvjerljiviji bio je Tottenham koji je na svom travnjaku pregazio Swansea...

Tottenham - Swansea 5:0

Tottenham je na svom stadionu apsolutno nadigrao Swansea i svladao ga s 5:0. Gosti su bili potpuno bezopasni, u 90 minuta imali su samo jedan udarac prema golu, ali niti on nije zabrinuo Huga Llorisa koji je ostao besposlen u ovom dvoboju.

Spursi su dominirali, ali teško su u početku stvarali prilike, no u 40. minuti su poveli. Alli je izborio prilično mekan kazneni udarac koji je Harry Kane pretvorio u pogodak.

Pritisnuo je domaćin nakon postignutog pogotka i u 45. minuti poveo je s 2:0. Odbijena lopta u 16 metara došla je do Heung-Mina Sona koji iz voleja fantastično pogađa za povećanje vodstva.

Odmah na početku drugog dijela domaćin je stigao i do trećeg kola. Brz kontranapad i ostavljena lopta Sona za Kanea koji rutinski zabija s 13-14 metara.

U završnici susreta domaćin je stigao do još dva pogotka, oba su djelo Danca Christiana Eriksena koji prvo glavom iz peterca zabija za 4:0, a zatim na dodavanje Sissoka u 92. minuti postavlja konačnih 5:0.

WBA - Watford 3:1

West Bromwich nastavlja s dobrim igrama te je upisao treću pobjedu u zadnje četiri utakmice. Ovaj put ona je stigla protiv Watforda koji je svladan s 3:1.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Jonnyja Evansa akon ubačaja Chrisa Brunta iz kornera. Evans je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu u mrežu.

Iz uloge asistenta Brunt je prešao u ulogu strijelca u 34. minuti kada je iz slobodnog udarca s 25 metara pucao prizemno i snažno te svladao Heurelha Gomesa.

Nakon sat vremena igre gosti su smanjili pogotkom Christiana Kabaselea koji je iz gužve poslao loptu u mrežu. Tražili su gosti poravnanje, ali nisu do njega došli. Nade u povratak nestale su u 84. minuti kada je Roberto Pereyra zaradio crveni karton.

S igračem više West Bromwich postiže i treći pogodak, u 91. minuti Matty Phillips nakon lijepe solo akcije pogađa za konačnih 3:1.

Stoke - Burnley 2:0

Burnley je upisao i treći uzastopni poraz. Ovaj put izgubio je u gostima kod Stokea koji je slavio s 2:0, a pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu.

Domaćin je dobro krenuo i već u 11. minuti imao je priliku za vodstvo kada je Bruno Martins Indi pucao glavom, a loptu je zaustavila vratnica.

Deset minuta kasnije Stoke je poveo. Mame Diouf ubacio je u kazneni prostor, lopta je došla do Jonathana Waltersa koji je skreće u mrežu.

U 35. minuti nakon lijepog prodora Marka Arnautovića, Marc Muniesa zabija za konačnih 2:0. Do kraja susreta Stoke je uspješno zadržao ovu prednost i stigao do tri boda.

Crystal Palace - Southampton 3:0

Nakon šest uzastopnih poraza, do pobjede je stigao Crystal Palace koji je s glatkih 3:0 svladao Southampton.

I ovdje je dosta toga bilo poznato već nakon prvog poluvremena koje je otišlo na stranu domaćina s 2:0.

U 33. minuti veliku pogrešku vratara Forstera kaznio je Benteke kojeg je gostujući vratar napucao, a zatim je Belgijac poslao loptu u praznu mrežu.

Tri minute kasnije Tomkins iz blizine podiže na 2:0, a treći pogodak postigao je ponovno Benteke i tako prekinuo negativnu seriju domaćina.

Sunderland - Leicester 2:1

Sunderland je u posljednjim kolima podignuo formu i pobjegao sa samog dna ljestvice, a ove subote svladao je Leicester s 2:1.

Aktualni prvaci u 64. minuti nesretno su se našli u zaostatku nakon što se lopta od Roberta Hutha odbila u mrežu da bi u 77. minuti Jermain Defoe povisio na 2:0.

Do kraja susreta gosti su tek smanjili na konačnih 2:1 pogotkom Okazakija u 80. minuti.