West Ham
West Ham 1:5 Arsenal
Arsenal

Dario Dodić • subota, 03.12.2016.

Nogometaši Arsenala uvjerljivom su predstavom došli do sva tri boda na gostovanju kod West Hama, čijem se treneru Slavenu Biliću sada već opasno trese stolica...

Slaven Bilić mogao bi svoju trenersku epizodu u West Hamu okončati prije kraja 2016. godine, sve je glasnije nezadovoljstvo navijača i uprave, sve se češće spominju njegove zamjene, a s obzirom da je njegova momčad na svom travnjaku poražena s 5:1 od strane Arsenala, pitanje je hoće li baš ovaj poraz biti kap koja je prelila čašu. Ruku na srce, ozljede su pripomogle slabim izvedbama West Hama, dugo nije bilo Ayewa i Carrolla, a koliko su nedostajali vidjelo se u završnici susreta kada su ušli u igru.

West Ham je dobar dio dvoboja s Arsenalom bio u podređenom položaju, bez ideje u napadu, izuzmemo li nekoliko bljeskova, i uz puno pogrešaka u obrani. Protiv Arsenala teško je očekivati da takvi kiksevi neće biti kažnjeni, pogotovo kada je s druge strane raspoloženi Alexis Sanchez.

Nakon nešto više od 20 minuta igre Arsenal dolazi do pogotka. Pogriješio je Ogbonna, njegovo netočno dodavanje presjekao je Coquelin, lopta se odbila do Sancheza, koji se vješto rješava jednog West Hamovog braniča i nesebično dodaje Özilu koji lagano zabija u praznu mrežu.

Nešto je ozbiljnije djelovao West Ham u drugom poluvremenu, sve do 72. minute kada je Sanchez sjajnom solo-akcijom povećao vodstvo Arsenala na 2:0, a bilo je jasno da je susret riješen kada je deset minuta prije kraja isti igrač zabio za 3:0.

Koliko je Andy Carroll nedostajao West Hamu dokazano je tri minute kasnije. Payet je projektilom zatresao gredu Arsenalovog gola, na odbijancu se najbolje snašao West Hamov napadač i glavom zabio za 1:3 i tračak nade domaćinima.

Nadu je ugasio Oxlade-Chamberlain već u idućem napadu zabivši za 4:1, a konačnih 5:1 postavio je Sanchez svojim trećim golom lijepo prebacivši vratara Randolpha nakon što se, činilo se, u prilici našao poslije zaleđa.