Dario Dodić • nedjelja, 04.12.2016.

Nogometaši Eintrachta na gostovanju su kod Augsburga upisali bod koji ih drži na petom mjestu Bundeslige. U Hamburgu slave prvu pobjedu HSV-a, s 2:0 slavili su na gostovanju kod Darmstadta...

Nakon tri uzastopne pobjede Eintracht Nike Kovača ubilježio je remi na gostovanju kod Augsburga. S obzirom na prikazano obje momčadi mogu biti zadovoljne bodom, čini se to najpoštenijim ishodom. Nastavili su gosti iz Frankfurta s nizom bez poraza, u posljednjih sedam utakmica ubilježili su pet pobjeda i dva remija.

Poveo je Eintracht već u 11. minuti kada je Branimir Hrgota lijepo zabio s ruba kaznenog prostora. Nakon nešto više od 20 minuta stiglo je i izjednačenje. Lopta je došla do Dong-Won Jia koji prekrasno poentira s otprilike 18 metara za konačnih 1:1.

Iako se u drugom poluvremenu igrao bolji nogomet mreže su mirovale. Augsburg je učvrstio poziciju na sredini tablice, dok je Eintracht nakon 13 kola na petoj poziciji, bodovno poravnat s četvrtim Hoffenheimom.

Ante Rebić nije ulazio u igru za Eintracht.

U dvoboju dvaju momčadi koje su u zoni ispadanja do prve pobjede u sezoni došao je HSV na gostovanju kod Darmstadta. Bili su gosti bolja momčad i sa zasluženih 2:0 došli do prve pobjede. Alen Halilović nije konkurirao za sastav gostiju iz Hamburga, ozlijeđen je, ali upitno je bi li konkurirao i bez ozljede.

Nakon pola sata igre HSV je poveo. Lijepo je Kostić ubacio s lijeve strane, na loptu je prvi stigao Gregoritsch i glavom donio vodstvo HSV-u. Najbliže golu domaći su bili u 80. minuti kada je s 20-ak metara opalio kapetan Sulu, ali lopta je prozujala pokraj desne vratnice HSV-ovog gola. U 90. minuti HSV potvrđuje pobjedu, Sakai se odlično nosio s domaćim braničima, proslijedio loptu do Ostrzoleka, koji postavlja konačnih 2:0. Bio je to njegov prvi gol u Bundesligi u 133. nastupu.