Niko Rukavina • nedjelja, 04.12.2016.

Nogometaši Nice zadržali su tri boda prednosti ispred prvog pratitelja Monaca svladavši na domaćem terenu Toulouse s uvjerljivih 3:0. U dvobojima s vrlo lijepim pogocima, Marseille je na domaćem terenu s također 3:0 razbio Nancy, dok je Rennes s 2:0 bio bolji od slabog St. Etiennea.

Nice je zadržala tri boda prednosti na čelu francuske Ligue 1 uvjerljivom pobjedom na Allianz Rivieri protiv solidnog Toulousea koji je imao svojih pokušaja, ali je vodeća francuska momčad bila puno konkretnija za 12. pobjedu u prvenstvu.

Veliki korak k pobjedi domaćini su napravili u razmaku od tri minute prvog poluvremena kada su zabili dva pogotka. U 23. Alessane Plea izbio je sam pred Albana Lafonta i gurnuo mu kroz noge za vodstvo svoje momčadi.

Svega tri minute kasnije na 2:0 povisio je Younes Belhanda kada je izbio sam pred gostujućeg golmana i lobao ga udarcem s 30 metara. Zanimljivo, asistent kod oba pogotka bio je brazilski branič Dante sjajnim dodavanjima iz svoje polovice.

Konačno pitanje pobjednika Nice je riješila u 65. minuti kada je Jean Michel Seri zabio s deset metara za konačnih 3:0 prvoplasirane momčadi Francuske.

Prvi dio utakmice Marseille – Nancy na Velodromeu, koju su domaćini pobijedili 3:0, prošao je bez pogodaka, ali uz veliku dominaciju Marseillea koji unatoč boljoj igri nije uspio zabiti vodeći pogodak.

Domaćini su zato poveli već u prvoj minuti nastavka kada je Florian Thauvin sjajnim udarcem s 15 metara neobranjivo matirao Sergeja Černika.

Nancy, koji je u drugom dijelu igrao malo ofenzivnije, držao se do 80. kada se Bafetimbi Gomis oslobodio čuvara i neobranjivim udarcem pogodio za 2:0. Samo dvije minute kasnije Benoit Pedretti je dobio izravni crveni karton i ostavio Nancy s igračem manje.

Konačni rezultat postavio je kamerunski napadač Clinton N'Jie u drugoj minuti sudačke nadoknade, udarcem iz prve.

a>

Rennes je na domaćem terenu s 2:0 nadvisio Saint Etienne i skočio je na četvrto mjesto tablice. Oba pogotka domaćini su zabili u nastavku utakmice. Prvi dio bio je prilično nezanimljiv s niti jednim udarcem u okvir suparničkog gola. Gosti su tek jednom pokušali ugroziti gol Benoita Costila.

U nastavku utakmice domaćini su gurnuli u višu brzinu i došli su do zaslužene pobjede. Pogodak za 1:0 zabio je u 54. Paul Ntep de Madiba nakon sjajnog solo prodora i udarca.

Do kraja poluvremena Rennes je bio puno bolja momčad na terenu, a do konačnog rezultata stigli su u sudačkoj nadoknadi nakon prilično čudnog, ali vrlo atraktivnog pogotka poljskog internacionalca Kamila Grosickog.