Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 5:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Petar Jenjić • ponedjeljak, 05.12.2016.

Nogometaši Deportiva odigrali su najbolju utakmicu ove sezone, s visokih 5:1 kod kuće nadigrali Real Sociedad te došli do prve pobjede nakon dva mjeseca...

Posljednji susret 14. kola španjolske Primere odigrane je u La Coruni gdje je Deportivo ugostio Real Sociedad te iznenađujuće lako došao do pobjede.

Još od prvog listopada i pobjede nad Sporting Gijonom, Deportivo nije uspio doći do tri boda. Otada je upisao četiri poraza i dva remija. S druge je strane Sociedad bio u vrlo dobroj formi te je u posljednjih pet prvenstvenih utakmica upisao četiri pobjede i remi.

Domaćin je od samo početka izgledao bolje na terenu, a trebalo mu je 13 minuta da dođe do vodstva. Nakon kratkog dodavanja nakon kornera i upućenog centaršuta s lijeve strane, lopta je došla do Sidneija, koji je primirio i s deset metara udaljenosti, kroz šumu nogu, pogodio mrežu Real Sociedada.

Deportivo je do drugog pogotka došao u 29. minuti. Florin Andone je ubacio oštru prizemnu loptu u kazneni prostor, na koji je prvi natrčao Inigo Martinez i nes(p)retno pogodio vlastiti gol.

Tri minute prije odlaska na odmor bilo je vrijeme za treći pogodak domaćina. Juanfran je uputio prizemnu loptu s desne strane, a na nju je prvi natrčao Florin Andone i treći puta danas natjerao Geronima Rullija da vadi loptu iz vlastite mreže.

Posljednji put je Deportivo u najvišem rangu španjolskog nogometa postigao tri pogotka u prvom poluvremenu, već sada davne 2008. godine protiv Recreativa. Strijelac trećeg pogotka, Andone, postao je prvi rumunjski igrač od Gavrila Balinta iz 1992. godine da je bio strijelac u dvije uzastopne utakmice.

Nadu gostima dao je Yuri Berchiche, koji je u 57. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Przemyslawa Tytona.

Inigio Martinez stvarno nije imao sreće večeras. Pet minuta nakon što je njegova momčad postigla pogodak, branič Sociedada je skrivio kazneni udarac. Izvođač je bio Ryan Babel, koji je, nakon što mu je Rulli obranio penal, zabio pogodak iz odbijanca.

Pobjedu Deportiva potvrdio je svojim drugim pogotkom Florin Andone. Rumunjski je nogometaš lijepo dobio loptu u prostor, sjurio se u kazneni prostor te zakucao loptu u rašlje, za peti pogodak i najefikasniju utakmicu momčadi iz La Corune ove sezone.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Deportivo je došao do treće pobjede u sezoni.