Bundesliga, 14. kolo, 09.12.2016, 20:30 h
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt 0:0 Hoffenheim
Hoffenheim

Dario Dodić • petak, 09.12.2016.

14. kolo Bundeslige otvorili su Eintracht i Hoffenheim u Commerzbank-Areni u Frankfurtu. Iako prilika nije nedostajalo susret je završio 0:0...

Hoffenheim je i nakon 14 kola Bundeslige jedina neporažena momčad. U gostima kod neugodnog Eintrachta kojeg vodi Niko Kovač u dobrom dijelu susreta bili su podređena momčad, ali izvukli su bod i nastavili sjajan niz bez poraza.

Igrači Nike Kovača, koji je zajedno s bratom Robertom ovih dana potpisao novi ugovor s Eintrachtom koji ih veže uz klub do 2019. godine, dominirali su travnjakom protiv Hoffenheima, ali unatoč brojnim prilikama nisu uspjeli otključati Baumannova vrata. U prvom su dijelu najbliže pogotku bili Alexander Meier dvaput i David Abraham, no sjajni Baumann odlično je čuvao svoj gol.

S druge strane, najbliže pogotku za Hoffenheim, za koji je od prve minute igrao Andrej Kramarić, bio je Jeremy Toljan u završnici prvog poluvremena, ali bio je neprecizan.

U 60. minuti umjesto prilično nevidljivog Kramarića u igru ulazi Uth, dok se Niko Kovač napad odlučio pojačati uvođenjem Ante Rebića. Hrvatski je napadač unio puno živosti u redove domaćina, sudjelovao je u gotovo svakom napadu Eintrachta, ali Hoffenheimova obrana izdržala je bez primljenog pogotka.

U samoj završnici Timothy Chandler dodatno je otežao posao Kovačevoj momčadi, zaradivši crveni karton u naguravanju s Hoffenheimovim igračima.