MAXtv Prva liga, 19. kolo, 10.12.2016, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1960

Petar Jenjić • subota, 10.12.2016.

Odigran je drugi susret 19. kola 1.HNL, a do pobjede je u Vinkovcima došao Hajduk. Splićani su slavili rezultatom 2:1, a oba je pogotka postigao Marko Futacs u sudačkoj nadoknadi vremena. Susret je završen s čak četiri crvena kartona, tri na strani domaćina i jedan na strani Hajduka...

Zvonimir Filipović
65'
3
Perica Šare
74'
7
Luka Muženjak
79'

Joan Carrillo

Nakon poraza u Koprivnici, Hajduku su nasušno trebala nova tri boda, a najbolju je priliku za to imao u Vinkovcima kod Cibalije, kojoj je zagrebačka Lokomotiva u prošlom kolu napunila mrežu, s četiri pogotka, za četvrti uzastopni poraz.

Premijeru na klupi Splićana, nakon odlaska Marijana Pušnika, imao je španjolski trener Joan Carrilo, koji je u prvi sastav vratio Frana Tudora.

Prvu je priliku na utakmici imao Hajduk preko Zvonimira Kožulja, koji je okušao udarac s dvadesetak metara, ali je pucao ravno u Mladena Matkovića.

Igrao se prilično otvoren nogomet, a Vinkovčani su poveli u 22. minuti, sjajnom akcijom Marka Pervana i Edija Baše, a potonji nije imao problema jedan na jedan s Lovrom Kalinićem te je došao do drugog pogotka ove sezone.

Iako su gosti uvjerljivo imali posjed lopte u svojim nogama, do prilika nisu dolazili. Cibalia je ponovno zaprijetila u 41. minuti, kada je iz velike daljine pokušao Mate Crnčević, ali nije uspio savladati Kalinića.

Dvije minute kasnije, Lorenco Šimić je pretrčao dobar dio terena i zapucao s dvadesetak metara. Lijepo je to obranio Matković i izbacio u korner.

U 58. minuti je Marko Futacs lijepo u prostor poslao loptu za Tudora, koji ju je za trenutak predugo zadržao u svom posjedu pa je Ivan Zgrablić iz drugog plana uklizao i izbacio loptu u korner. Nekoliko je minuta kasnije pokušao i Zoran Nižić, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola.

Vinkovčani su ušli u probleme u 75. minuti, kada je Vlatko Šimunac dobio drugi žuti karton. U samoj je završnici Zvonimir Filipović u dvije minute zaradio dva žuta kartona pa je domaćin ostao i s devet igrača na terenu.

U 91. minuti Hajduk je došao do izjednačenja kada je Futacs sjajno pogodio iz voleja u suprotni kut vratara Matkovića. Do potpunog preokreta Hajduk je došao dvije minute kasnije, a ponovno je pogodio Marko Futacs.

Situacija je u završnici potpuno eskalirala te je došlo do međusobnog naguravanja i manje razmjene udaraca. Na strani domaćina je isključen Tomislav Čuljak, a kod Hajduka Jefferson.

• Obrisan korisnik11.12.2016. u 10:00
    Dokaz da si u pravu je šta se nijedan od onih koji se redovito žale nije javio !Očito i oni su vidjeli kako je to izgledalo.Vrijedi stalno se žaliti postane pravilo i pritisak na suce je strašan.Pogledajte Englesku ligu i vidjet će te nevjerovatne propuste i loša suđenja od strane "velikih sudaca"... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.12.2016. u 23:36
    Prvi gol Hajduka nakon (pre)očitog prekršaja, a čini mi se da je i drugi gol nakon prekršaja. Said mora biti kažnjen za napad na igrače Cibalije (po meni glavni krivac za kaos koji je izbio) i neshvatljivo je da mu sudac nije odmah pokazao crveni karton, isto tako igrač Cibalie koji namjerno gazi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.12.2016. u 22:40
    Oštećeni su i Hajduk i Cibalia, a najviše Rijeka! Crvenim kartonima Cibaliji maskirano je perfidno suđenje kojem je za cilj bilo kartonirati što više Hajdukovih igrača kako ne bi bili u mogućnosti igrati u sljedećoj utakmici protiv Dinama. I to je očito uspješno izvedeno - iz sastava za utakmicu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.12.2016. u 22:34
    Gdje su sada oni koji se uvijek jave kada misle da im je oštećen Hajduk! Kao i obično neće se javiti ni jedan!
  • Spoljo10.12.2016. u 19:45