Leicester City
Leicester City 4:2 Manchester City
Manchester City

Petar Jenjić • subota, 10.12.2016.

Odigran je još jedan susret 15. kola Premiershipa, gdje je Leicester sjajnom predstavom nadigrao Manchester City rezultatom 4:2, uz hat-trick Jamieja Vardyja...

Posljednji današnji susret u Premier ligi donio je dvoboj aktualnog prvaka, Leicestera i Guardiolinog Manchester Cityja. Obje su momčadi u današnji susret ušle nakon razočaravajućih nastupa u Ligi prvaka, posebno aktualni prvaci, koje je s 5:0 pregazio Porto.

I jedni i drugi su napravili dosta promjena u odnosu na dvoboje u Europi. Leicester je startao u postavi (4-4-2): Zieler; Fuchs, Huth, Morgan, Simpson; Albrighton, King, Amartey, Mahrez; Slimani, Vardy.

S druge je strane, Guardiola na teren poslao sljedeći sastav (4-1-4-1): Bravo; Sagna, Kolarov, Stones, Zabaleta; Fernando; Silva, Gundogan, De Bruyne, Jesus Navas; Iheanacho.

Domaćin je sjajno otvorio večerašnji susret te je već nakon pet minuta imao dva pogotka prednosti. U trećoj je minuti Islam Slimani odigrao dobru loptu u prostor za Jamieja Vardyja, koji nije imao težak posao protiv Brava te je pogodio mrežu.

Dvije minute kasnije Slimani je upisao i drugu asistenciju. Ovoga je puta, nakon gužve u kaznenom prostoru, odigrao povratnu loptu na rub šesnaesterca za Andyja Kinga, koji sjajno pogađa za 2:0. Prvi je to put od listopada 2006. i utakmice protiv Wigana da je Manchester City u Premiershipu primio dva pogotka u prvih pet minuta. Također vrijedi izdvojiti da je Slimani tek drugi igrač, uz Andreja Aršavina iz veljače 2011. godine, koji je u dresu Arsenala upisao dvije asistencije u prvih pet minuta utakmice.

Leicester je igrao sjajno i u visokom tempu te nije ostavljao previše prostora za goste, koji kao da su ostali šokirani nakon lošeg početka.

Do trećeg je pogotka, a svog drugog na utakmici, došao Jamie Vardy u 20. minuti. Domaćin je u tri poteza došao od vlastite polovice do suparničkog kaznenog prostora, Riyad Mahrez je proigrao engleskog napadača, koji zaobilazi Claudija Brava i pogađa praznu mrežu. Prva je to asistencija Mahreza za Vardyja još od veljače i utakmice protiv Liverpoola.

Četiri minute kasnije Mahrez je mogao i do pogotka, ali je Bravo bio na pravom mjestu. Do kraja poluvremena nije bilo značajnijih prilika. Guardiolina je momčad očekivano dominirala u posjedu lopte, s čak 75%, ali bez konkretnijeg učinka.

U drugom je poluvremenu izostalo nekih prevelikih uzbuđenja. Pokušao je Slimani u 64. minuti, ali je njegov udarac bez većih problema obranio vratar Građana. Zieler na vratima Leicestera nije imao previše posla.

Vardy je kompletirao hat-trick 12 minuta prije kraja utakmice, kada je iskoristio grešku u obrani gostiju, ponovno zaobišao Brava i zabio četvrti pogodak svoje momčadi. Za engleskog je nogometaša ovo prvi hat-trick u 85. nastupu u Premiershipu. Također, prvi je ovo put u trenerskoj karijeri Pepa Guardiole da je u rezultatskom zaostatku od 4:0.

Četiri minute kasnije gosti su došli do pogotka, kada Aleksandar Kolarov lijepo pogađa iz slobodnog udarca. Bio je ovo ujedno i prvi udarac u okvir gostiju na utakmici. Poraz gostiju dodatno je ublažio Nolito, početkom sudačke nadoknade.