Lyon
Lyon 1:0 Rennes
Rennes

Dario Dodić • nedjelja, 11.12.2016.

U popodnevnom derbiju 17. kola Ligue 1 nogometaši Lyona uz puno sreće i uz veliku pomoć vratara Anthonyja Lopesa svladali su sjajni Rennes 1:0...

U dvoboju šestoplasiranog Lyona i četvrtoplasiranog Rennesa do sva tri boda došao je Lyon na domaćem travnjaku. Rennes je bio sjajan, imali su više od igre, kreirali brojne prilike i da je rezultat bio obrnut ne bi bilo nezasluženo. No, jednu prepreku na putu do pogotka nikako nisu uspjeli prijeći, sjajan je bio Lyonov vratar Anthony Lopes.

Sve što su Rennesovi raspoloženi napadači kreirali Lopes je bez problema branio. Počelo je već u sedmoj minuti, s desne je strane oštru loptu uputio Danze, Hunou na drugoj vratnici kasni djelić sekunde, u padu ne uspijeva glavom pospremiti loptu u mrežu.

Dominirao je Rennes na početku susreta, a nakon nešto manje od pola sata igre u vodstvo je došao Lyon iz prvog udarca. Na desnoj je strani Ghezzal vagao i izvagao Baala, svi su očekivali loptu u peterac, a Ghezzal šalje paralelu u ravnini s 11 metara, do Valbuene koji lagano poentira za vodstvo Lyona.

Kao i prije Lyonovog pogotka, nakon primljenog gola Rennes je dominirao, u 30. minuti Lopes sjajno brani pokušaj Sioa, a nekoliko minuta kasnije skida i udarac Andrea s ruba kaznenog prostora.

Frustrirani gosti nastavili su napadati, ali nisu uspjeli pronaći put do Lyonovog gosta. U 74. minuti sve je više-manje bilo riješeno, Lacazette se sjurio prema gostujućim vratima, kao zadnji igrač obrane ruši ga Bensebaini i dobiva zasluženi izravni crveni karton. Lyon je do kraja sačuvao rezultat iako su imali nekoliko dobrih prilika za drugi gol iz kontranapada.