Espanyol
Espanyol 2:1 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Petar Jenjić • nedjelja, 11.12.2016.

Odigran je još jedan susret 15. kola španjolske Primere, a Espanyol je kod kuće slavio protiv Sporting Gijona rezultatom 2:1. Pogodak za goste u samoj završnici utakmice postigao je Duje Čop...

Treći današnji dvoboj 15. kola španjolske Primere odigran je u Barceloni, gdje je Espanyol ugostio Sporting Gijon te tražio nove bodove, u želji da se što više približi mjestima koja vode u europska natjecanja.

Katalonska je momčad u odličnom nizu bez poraza, koji nije upisala još od 25. rujna i susreta sa Celtom Vigo. S druge strane, Sporting je pobjedom nad Osasunom u prošlom kolu prekinuo niz od pet uzastopnih poraza, a ukupno osam utakmica bez slavlja.

Veći dio prvog poluvremena protekao je bez značajnijih prigoda s obje strane. Za domaćine se Gerard Moreno našao u prilici u 24. minuti kada je ispratio jedan ubačaj te pucao s desetak metara udaljenosti, ali je lopta otišla pored gola.

Duje Čop započeo je susret za gostujuću momčad, a dobar je dalekometni udarac uputio u 36. minuti, međutim Diego Lopes je obranio njegov pokušaj. Hrvatski je reprezentativac odigrao svih 90 minuta za gostujući sastav.

Do prednosti je Espanyol došao u 54. minuti susreta, kada je Victor Sanchez centrirao iz slobodnog udarca, a glavom loptu u mrežu zakucao Felipe Caicedo.

U samoj smo završnici vidjeli dva pogotka. Drugi je pogodak za domaćine postigao Leo Baptistao, lijepim solo-prodorom u 90. minuti.

Dvije minute kasnije Duje Čop je odlično izvedenim slobodnim udarcem zabio za smanjenje zaostatka. Međutim, vremena za izjednačenje nije bilo.