Dario Dodić • srijeda, 14.12.2016.

S večerašnjih osam utakmica kompletirano je 16. kolo Premiershipa. Chelsea je nastavio niz pobjeda, slavili su svi favoriti, a Josea Mourinha spasio je Zlatan Ibrahimović u završnici dvoboja s Crystal Palaceom...

Middlesbrough - Liverpool 0:3

Nakon domaćeg remija 2:2 protiv West Hama i posebno bolnog poraza 4:3 kod Bournemoutha nogometaši Liverpoola vratili su se pobjedama u 16. kolu Premiershipa. Gostovali su Redsi kod Middlesbrougha, kluba kod kojeg su u posljednjih sedam prvenstvenih gostovanja postigli tek jedan pogodak, u siječnju davne 2008. godine zabio je Fernando Torres.

Večeras se gosti iz Liverpoola nisu previše mučili s igračima Aitora Karanke, bilo je to važno i Jürgenu Kloppu nakon dvije stresne prvenstvene utakmice. Poveo je Liverpool nakon pola sata igre, Clyne je ubacio s desne strane, a večeras sjajni Adam Lallana zabio svoj prvi pogodak.

Mogao je Liverpool i prije kraja prvog dijela povećati vodstvo, ali Mane pogađa vratnicu, a nekoliko sekundi kasnije Origi trese mrežu, ali s vanjske strane.

Ipak u 60. minuti Divock Origi zabija za 2:0, bila je to prekrasna akcija Liverpoolovih igrača, Lallana je asistirao, a Origi lagano poentirao za povećanje vodstva gostiju. Osam minuta kasnije susret je bio riješen, Origi se odužuje Lallani asistencijom, engleski reprezentativac zabija za 3:0.

Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool, odigrao je bez pogreške, iako mora se priznati da gostujuća obrana i nije imala previše posla.

Sunderland - Chelsea 0:1

Chelsea ja nastavio sjajan niz pobjeda, na gostovanju kod posljednjeplasiranog Sunderlanda slavio je s minimalnih 1:0 i zaokružio niz na deset uzastopnih pobjeda u Premiershipu.

Iz prve prave prilike na susretu Chelsea je poveo. Igrala se 40. minuta, lijepo su kontru povukli igrači Antonija Contea, Willian u završnici dodaje do Fabregasa koji preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora zabija za vodstvo Chelseaja.

Mogao je Chelsea do kraja susreta postići još poneki gol, ali nisu uspjeli matirati domaćeg vratara Pickforda. Mogao je i Sunderland do boda, imali su domaćini dvije dobre prilike u završnici, ali Courtois nije dozvolio iznenađenje.

West Ham - Burnley 1:0

Slaven Bilić je sa svojim West Hamom napokon uspio spojiti dva dobra rezultata. Nakon velikog remija 2:2 u gostima kod Liverpoola West Ham je na Olimpijskom stadionu u Londonu s minimalnih 1:0 svladao Burnley i upisao važne bodove kojima se malo odmakao od zone ispadanja.

Nije to bila posebno lijepa utakmica, bolje je prvi dio otvorio West Ham, dok je u drugom poluvremenu ipak bolji bio Burnley. Ključni trenutak dogodio se u samoj završnici prvog poluvremena kada je Mee skrivio jedanaesterac za West Ham. Mark Noble izveo je najstrožu kaznu, Tom Heaton je sjajno obranio, ali iz odbijanca Noble ipak zabija za tri boda Čekićara.

Crystal Palace - Manchester United 1:2

Manchester United opasno je živio na Selhurst Parku u gostima kod Crystal Palacea. Iako su imali više od igre tek su u samoj završnici riješili pitanje pobjednika. Mora se priznati da ih sudac Pawson odlukama baš i nije mazio, ali Zlatan Ibrahimović pobrinuo se da se poslije susreta ne povlače repovi.

Poveo je United u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, činilo se iz sumnjive situacije. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca s lijeve strane Ibrahimović je ramenom (možda i rukom) proslijedio loptu prema Pogbi, koji je činilo se iz zaleđa pospremio loptu u mrežu.

Izjednačenje domaćinu u 66. minuti donosi McArthur. Bila je to lijepa akcija Crystal Palacea, Delaney je lijepo u prostor gurnuo McArthura koji smireno zabija za 1:1. Zaslužena tri boda Unitedu donio je Zlatan Ibrahimović u 88. minuti. Pogba ga je lijepo poslužio, Ibrahimović iz teške pozicije još ljepše finiširao za konačnih 1:2.

Manchester City - Watford 2:0

Uoči večerašnjeg susreta samo u tri od sedam domaćih prvenstvenih utakmica Manchester City je uzeo sva tri boda, ali nakon dva vezana poraza Pep Guardiola očajnički je trebao pobjedu protiv Watforda na Etihadu. Na njegovu sreću City je slavio, pobijedio 2:0, ali ponovno je opasno živio.

Nisu Guardiolini igrači imali previše prilika u ovom susretu, kontrolirali su loptu, ali nisu stvarali šanse pa kad već nije išlo napadačima mrežu Watforda je načeo ni manje ni više nego Pablo Zabaleta. S lijeve je strane ubacio De Bruyne, na drugoj se vratnici našao Zabaleta i nogom poentirao za vodstvo Građana.

Dvije sjajne prilike imao je Watford za bod, ali Capoueov pokušaj obranio je Bravo, dok je Ighalov udarac iz 82. minute završio na gredi. Četiri minute kasnije David Silva rješava pitanje pobjednika sigurnom realizacijom kontranapada četiri-na-dva.

Stoke City - Southampton 0:0

Jedini susret bez pogodaka odigran je na Bet365 stadionu u Stokeu gdje je istoimeni domaćin 70 minuta igrao s igračem manje i iščupao bod protiv Southamptona.

Sve je pošlo nizbrdo za domaćine u 23. minuti kada je Arnautović zbog vrlo ružnog starta zaradio izravni crveni karton. Nakon toga domaća se momčad fokusirala isključivo na obranu, a gostujući napadači nisu uspjeli probiti obrambeni bedem Stokea, na kraju bodom moraju biti zadovoljniji domaćini.

Tottenham - Hull City 3:0

Tottenham se očekivano lagano obračunao s Hull Cityjem na krilima raspoloženog Christiana Eriksena. Već u 14. minuti zabio je za vodstvo domaćina, lijepo ga je uposlio Rose, još je ljepše poentirao Eriksen.

Na svoj drugi pogodak čekao je do 63. minute, veći dio posla na desnoj je strani odradio Walker i u petercu Hulla poslužio Eriksena koji samo postavlja nogu za laganih 2:0. Ako je u tom trenutku uopće i bilo sumnji oko pitanja pobjednika, raspršio ih je Wanyama deset minuta kasnije. Ponovno je involviran bio i Eriksen, sjajno je izveo slobodan udarac koji uz puno muke Marshall odbija u vratnicu, na odbijancu je prvi bio Wanyama i zabio za 3:0.

West Bromwich- Swansea 3:1

West Bromwich Albion još je jednom potvrdio sjajnu formu na svom Hawthornsu, s laganih su 3:1 svladali Swansea, a zanimljivo je da su sva tri gola postignuta u drugom poluvremenu, unutar 13 minuta, tri puta je mrežu zatresao Salomon Rondon.

Sva je tri gola postigao glavom i tako postao tek drugi igrač u Premiershipu kojem je to pošlo za glavom. Prvi je bio Duncan Ferguson u prosincu 1997. godine. Počasni pogodak za Swansea postigao je Wayne Routledge u 78. minuti.