Hoffenheim
Hoffenheim 2:2 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Marjan Kreševac • petak, 16.12.2016.

U prvom susretu 15. kola Bundeslige Borussia Dortmund gostovala je kod četvrte momčadi prvenstva, TSG Hoffenheima. Gosti iz Dortmunda dva puta su se vraćali, jednom s igračem manje i na kraju uspjeli izvući 2:2...

Susret nije mogao početi bolje za domaće, u trećoj minuti Benjamin Hübner odličnim pasom pronašao je na lijevoj strani kaznenog prostora Marka Utha koji ljevicom pogađa suprotni kut za rano vodstvo svoje momčadi. Primljeni pogodak razdrmao je goste koji su silovito krenuli po izjednačenje, a za to im je trebalo svega osam minuta.

Ousmane Dembélé odigrao je idealnu loptu za Marija Götzea, a ovaj sa sredine kaznenog prostora pogađa donji desni kut za povratak na startne pozicije. Ali ni taj rezultat nije dugo ostao na semaforu, u 20. minuti domaći su još jednom u vodstvu zahvaljujući udarcu glavom Sandra Wagnera nakon kornera. Loša reakcija obrane gostiju i Wagner nije imao težak zadatak iz velike blizine svladati Romana Weidenfellera.

Ponovno su se gosti našli u zaostatku, ali još jednom odlučni da se vrate u egal, najzagriženiji je bio Dembélé no domaći su braniči pravovremenim ulascima u blok uspješno otklonili prijetnje. Novi povratak za goste postao je kompliciraniji nakon 41. minute kada je Marco Reus zaradio drugi žuti, a samim time i crveni karton.

Iako je izjednačenje izgledalo kao nemoguća misija gosti iz Dortmunda nisu se mirili s porazom, samo tri minute nakon početka drugog poluvremena sijevnula je kontra, Dembélé je još jednom odigrao odličan pas, ovoga puta za Pierre-Emericka Aubameyanga koji po sredini gola probija Olivera Baumanna i još jednom Borussiju vraća iz mrtvih.

Do kraja susreta i jedni i drugi imali su prilike za upisati sva tri boda no vratari su napokon došli malo k sebi i uspjeli nešto i obraniti. Dvije lijepe prigode pri samom kraju susreta imao je i naš Andrej Kramarić koji je u 58. minuti zamijenio strijelca prvog pogotka, Utha. Ovim neriješenim rezultatom nitko ne može biti previše zadovoljan, ali pod okolnostima u kojima su gosti došli do njega svakako je za njih značajniji.