Mihaela Bradovski • subota, 17.12.2016.

U poslijepodnevnom terminu u Premiershipu odigrane su još četiri utakmice, a ističu se pobjeda West Hama protiv Hulla te povratak Leicestera kod Stokea...

West Ham je napokon došao do dvije pobjede u nizu, nakon što je prije tri dana svladao Burnley, sada je bio bolji i od Hull Cityja. Oba puta bilo je 1:0 i oba puta bilo je dosta manjkavosti u igri, ali u ovom trenutku za West Ham su ipak daleko važniji bodovi od dojma.

Hull je ovim porazom pao na posljednju poziciju na ljestvici, još jednom je potvrdio status najsterilnije momčadi lige i iako je stvorio ponešto opasnih situacija pred golom domaćina, do pogotka nije došao.

Gosti su sredinom prvog poluvremena mogli do vodstva, ali veliku priliku Mbokanija zaustavila je vratnica da bi tri minute kasnije i Maguire opasno prijetio, ali Randolph je obranio njegov pokušaj.

I u drugom dijelu Hull je prijetio, nakon sat vremena igre vratnicu je zatresao i Andrew Robertson da bi 15 minuta prije kraja domaćin poveo. Tom Huddlestone skrivio je kazneni udarac, a Mark Noble pogodio za nova tri boda Londončana.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Stoke i Leicester, a domaćin je prosuo pobjedu. Leicester je imao igrača manje i zaostajao 2:0, ali unatoč tome izborio je remi.

U 28. minuti Jamie Vardy zaradio je izravni crveni karton zbog vrlo nesmotrenog prekršaja nad Mameom Dioufom, a da stvar bude još gora za goste, domaćin do kraja prvog poluvremena postiže dva pogotka.

Prvo je u 39. minuti Bojan Krkić realizirao kazneni udarac nakon igranja rukom Simpsona u 16 metara, a zatim u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Joe Allen odbijanac šalje u mrežu.

U drugom dijelu Leicester je ipak uspio doći do remija. Prvo je u 74. minuti Ulloa nakon ubačaja Graya zabio za 2:1, a onda u 88. minuti Amartey donosi bod gostima.

Sunderland je pobjegao s posljednje pozicije domaćom pobjedom protiv Watforda. Čovjek odluke bio je Patrick van Aanholt koji se odlično snašao pred gostujućim golom i u 49. minuti zabio za 1:0.

Nakon dva uzastopna poraza, Middlesbrough je stigao do pobjede. Na svom travnjaku ugostio je Swansea te visoko slavio 3:0 uz dva pogotka Alvara Negreda i jedan Martena de Roona.