Guingamp
Guingamp 2:1 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Dario Dodić • subota, 17.12.2016.

Nogometaši Guingampa u 18. su kolu francuskog prvenstva na svom Stade du Roudourouu svladali momčad Paris Saint-Germaina s 2:1 i tako pomogli Nici i Monacu da se pobjedama odvoje na vrhu...

Nakon što su u Kupu u srijedu boljim izvođenjem jedanaesteraca iz osmine finala izbacili Lyon, nogometaši Guingampa skinuli su veliki skalp i u prvenstvu. U dvoboju 18. kola Ligue 1 s 2:1 su svladali favorizirani PSG.

Imao je PSG inicijativu, ali bila je to jalova prednost, bez konkretnijih prilika. U prvom je dijelu gost dvaput prijetio, Di Maria je tukao s ruba kaznenog prostora, ali bez velikih problema za vratara Johnssona. Edi Cavani pokušao je atraktivno poentirati, ali njegov pokušaj odlazi pokraj Guingampovog gola.

U 54. se minuti iskazao domaći vratar Johnsson, jedan od junaka Guingampove pobjede. Dupli pas odigrali su Cavani i Verratti, Urugvajac u konačnici sam izbija pred Johnssona, dobro puca iz teškog kuta, ali domaći vratar refleksno nogom brani.

A zatim - šok za PSG. Deaux kroz trojicu PSG-ovih igrača pronalazi Salibura koji slabijom desnom nogom zabija u prvi kut pokraj Areole za vodstvo Guingampa.

Domaći su se igrači fokusirali na kontranapade, a upravo su iz jednog sjajnog protunapada došli i do drugog gola. Sve je počelo iz kornera za Parižane, presjekla je domaća obrana i s petoricom igrača krenula u kontru. Brzu akciju na dodavanje Brianda završava De Pauw, igrala se 71. minuta.

Ne bi ovo bio prvi put da se PSG vrati iz rezultatskog deficita od dva gola. Mirisalo je da bi se takvo nešto moglo i dogoditi jer Cavani se nije mirio s porazom. Deset minuta prije kraja koristi sjajno prizemno dodavanja Kurzawe s lijeve strane i posprema loptu u mrežu za 2:1.

Urugvajski je napadač u sudačkoj nadoknadi glavom prebacio Johnssona, ali zaustavila ga je greda. Minutu kasnije ponovno puca glavom, brani Johnsson, a na odbijanac dolazi Augustin čiji udarac s gol-crte odbija Marcal. Na kraju Guingamp odnosi sva tri boda, ovo je drugi uzastopni poraz Parižana, već tri kola ne znaju za pobjedu.