Marjan Kreševac • subota, 17.12.2016.

U dva susreta Primere Sevilla je ugostila Malagu koja se nije ni snašla, a već je gubila 4:0 nakon 35 minuta igre. Real Sociedad je nastavio dobar niz i slavio 2:0 protiv Granade...

Sevilla - Malaga 4:1

U prvom poluvremenu gledali smo fantastičan nogomet na Ramón Sánchez Pizjuánu, bila je to rapsodija pod dirigentskom palicom Jorgea Sampaolija. Gosti se nisu ni postavili na teren kako treba, a već su u čudu i nevjerici gledali semafor koji je nakon 35. minuta pokazivao 4:0.

Do 25. minute imali su domaći terensku inicijativu, ali nisu uspjeli iznjedriti nikakvu konkretniju prijetnju, a onda su to sve nadoknadili u deset minuta. Prvi pogodak na susretu djelo je Luciana Viette koji je na dodavanje Stevena N'Zonzija pospremio loptu u donji desni kut nesretnog Denysa Boyka.

Drugi pogodak ponovno je autorsko djelo Viette u 28. minuti susreta. Nakon zaostataka od dva gola gosti su se trgnuli i u 30. minuti zaprijetili su iz prekida, ali na njihovu žalost Federico Ricca nije bio precizan glavom. Za tu svoju "drskost" gosti su vrlo brzo kažnjeni s dva nova pogotka u mreži i to u razmaku od samo jedne minute. Prvo je na 3:0 povisio u 34. minuti Wissam Ben Yedder, a u 35. Vieeto je odlučio da je dosta golova i da bi mogao i asistirati za Vitola koji je pogodio za nevjerojatnih 4:0.

Nakon uraganskog otvaranja mreže su mirovale sve do 64. minute, a tada se zatresla ona domaća, iz slobodnog udarca precizan je bio Sandro Ramírez i bio je to tračak nade za goste budući je tri minute ranije ostala Sevilla s igračem manje, drugi žuti karton na susretu zaradio je Adil Rami. No ostalo je sve na nadi, do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Domaći su upisali pobjedu i tri boda kojima su barem privremeno preskočili Barcelonu i zasjeli na drugo mjesto Primere, gosti iz Malage ostali su na startnoj poziciji, 11 mjestu koje su držali i prije ovog susreta.

Granada - Real Sociedad 0:2

Nastavljen je odličan niz Real Sociedada, igrači Eusebija Sacristana izgubili su samo jedan susret u posljednjih sedam nastupa. Današnju pobjedu osigurali su Jon Bautista u 56. minuti nakon samo dvije minute provedene na travnjaku. Lijepo je Bautista pogodio glavom nakon ubačaja Esteban Granera.

Drugi pogodak i konačno rješenje problema zvanog Granada dogodio se u 69. minuti, a autor je bio Juanmi. Dvadeset minuta do kraja uz sterilnu igru kakvu je do tada prikazivala Granada gosti su mirno stali na loptu i bez previše znoja sačuvali vodstvo i upisali vrijedna tri boda.

Real Sociedad drži peto mjesto sa samo dva boda manje od treće Barcelone, ali i uz utakmicu više. Granada s druge strane drži pretposljednju poziciju sa skromnih devet bodova na kontu i bez prevelike nade u neko bolje sutra.