Dario Dodić • nedjelja, 18.12.2016.

Ivan Santini odigrao je sjajnu utakmicu u dresu Caena koji je u sklopu 18. kola Ligue 1 došao do važnih bodova protiv Metza. Nica je kod kuće uz puno muke došla do sva tri boda protiv Dijona, a pobjednički pogodak postigao je Mario Balotelli iz zaleđa...

Susret koji je trebao biti odigran u subotu, ali je odgođen zbog nepovoljnih vremenskih prilika u Caenu, odigran je u ranom poslijepodnevnom nedjeljnom terminu. Iako je Caen i dalje pod maglom, vidljivost je bila dovoljna za odigravanje susreta, Caen je zasluženo slavio 3:0 uz velik doprinost hrvatskog napadača Ivana Santinija. Važni su to bodovi za fenjeraša koji je pobjedom pobjegao iz zone ispadanja, a domaće navijače može veseliti i činjenica da su njihovi miljenici igrali vrlo dopadljivo, a imaju i još jednu utakmicu zaostatka.

Od prve do posljednje minute domaćin je bio bolji, dominirali su terenom, Feret je tehnički bio nerješiva enigma za gostujuće braniče, mora se priznati da je kompletna ofenzivna linija Caena bila na visini zadatka.

Poveo je Caen u 20. minuti, s lijeve je strane ubacio Bessat, Yann Karamoh izborio se za poziciju ispred Balliua i glavom zabio za 1:0. Rodelin je mogao nakon manje od pola sata igre povisiti na 2:0, ali nakon ubačaja glavom šalje loptu u vratnicu.

U 57. je minuti Metz došao u još teži položaj nakon što je srpski branič Milan Biševac nepotrebno i vrlo ružno rukom u glavu udario Santinija na 20-ak metara od gola Metza. Sudac Letexier nije dvojio ni sekunde te je poslao Biševca na ranije tuširanje.

Četiri minute kasnije Santini prekrasnim golom s 20-ak metara rješava pitanje pobjednika. Proigrao ga je Feret, hrvatski napadač zavrnuo je prizemnu loptu u donji desni kut Metzovog gola, ispružio se Didillon koliko je dug i širok, ali Santinijev je udarac bio suviše precizan. U 72. minuti Santini je uz ovacije s tribina napustio igru, u sudačkoj nadoknadi igrač koji je ušao umjesto njega, Sane, lijepim udarcem postavlja konačnih 3:0.

Stade Malherbe Caen 3-0 FC Metz - Le Résumé... by SkyKooora17

U drugom susretu dana nogometaši Nice teško su izborili pobjedu na svojoj Allianz Rivieri protiv kluba iz donjeg doma Ligue 1, Dijona. Iako je domaći trener Favre imao najjače adute u igri od prve minute, Dijon je odigrao sjajnu utakmicu i ne bi bilo nepošteno da je susret završio neriješeno, pogotovo ako uzmemo u obzir činjenicu da je Mario Balotelli pobjedu Nici donio iz zaleđa.

Nica je u konačnici slavila 2:1, uz dva pogotka Balotellija. Prvi je stigao u 32. minuti iz jedanaesterca nakon što je Plea srušen u kaznenom prostoru gostiju. Samo pet minuta kasnije Dijon dolazi do izjednačenja, također iz jedanaesterca, siguran izvođač bio je Tavares.

U 50. minuti dogodio se trenutak o kojem će se pričati nakon susreta, Souquet je s desne strane uputio oštru loptu, Balotelli je postavio nogu i matirao Reyneta, usporene snimke pokazale su da je talijanski internacionalac pogodak postigao iz zaleđa. Do kraja susreta mreže su mirovale, u 88. minuti Dijon je ostao s igračem manje u polju, pocrvenio je Varrault.