Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 2:1 Celta Vigo
Celta Vigo

Petar Jenjić • ponedjeljak, 19.12.2016.

U novom susretu 16. kola španjolske Primere, nogometaši Athletic Bilbaa ugostili su Celtu Vigo te preokretom u završnici susreta došli do pobjede 2:1...

Pretposljednji je susret 16. kola odigran na San Mamesu, gdje je Athletic Bilbao ugostio Celtu Vigo te tražio pobjedu da zadrži priključak za šestoplasiranim madridskim Atleticom. Treneru domaćina, Ernestu Valverdeu, statistika je protiv večerašnjeg protivnika išla na ruku jer u dosadašnjih 11 utakmica protiv Celte Vigo nije izgubio nijednu, upisao je osam pobjeda i tri remija.

Prvu su priliku za pogodak na susretu imali gosti u petoj minuti, kada je udarac Johna Guidettija s ruba šesnaesterca otišao malo pored gola. Najbolju je priliku u prvom poluvremenu Celta imala nešto kasnije, u 19. minuti. Carbal je uposlio Iaga Aspasa, čiji je odličan udarac završio na gredi.

Domaćin nije uspio doći do nešto konkretnije prilike pa se na odmor otišlo bez pogodaka. Gosti su nastavili gdje su stali u prvih 45 minuta.

Ponovno se u dobroj prilici našao Iago Aspas, u drugoj minuti nastavka. Dobrim je udarcem pokušao svladati vratara Bilbaa, Kepu Arrizabalagu, ali je pogodio vratnicu.

Šest minuta kasnije, gosti su došli do pogotka. Theo Bongonda je ubacio s lijevog krila, a na loptu je natrčao sveprisutni Iago Aspas i pospremio je u mrežu.

Iako su dotada odigrali prilično slabu utakmicu, priliku su domaćini dobili u 80. minuti. Facundo Roncaglia je skrivio kazneni udarac i zaradio drugi žuti karton. Penal je u pogodak pretvorio Aritz Aduriz. Potpuni je preokret došao u posljednjim sekundama susreta, kada pogodak vrijedan tri boda postiže Mikel San Jose.