Dario Dodić • utorak, 20.12.2016.

Otvaranje 16. kola Bundeslige donijelo nam je četiri vrlo zanimljiva dvoboja. Eintracht Nike Kovača vratio se pobjedama dok je Borussia Dortmund nastavila s remijima...

Prije gotovo mjesec dana Eintracht Frankfurt Nike Kovača posljednji je put slavio u Bundesligi. Nakon toga uslijedila su dva remija i iznenađujući poraz od Wolfsburga u prošlom kolu. Večeras je to puno bolje izgledalo za Eintracht, iako 3:0 ostavlja dojam lagane pobjede protiv Mainza, Kovačevi igrači dobro su se namučili kako bi došli do pobjede.

Posebno je bio raspoložen Branimir Hrgota, švedski internacionalac hrvatskih korijena, koji je dvaput zatresao mrežu Mainza i jednom asistirao. Uz njega je u napadu od prve minute započeo i Ante Rebić, zamijenjen je u 67. minuti.

Iz prve prave prilike Eintracht je poveo iako se ne može reći da je bio bolji na terenu. Igrala se 18. minuta, dugu loptu sa svoje polovice poslao je Abraham, Hrgota pravovremeno ulazi iza leđa gostujuće obrane i lijepo poentira za vodstvo Eintrachta.

Da su napadači Mainza bili fokusiraniji mogli su gosti voditi već do poluvremena, no nekoliko sjajnih prilika otišlo je u vjetar. Slično su započeli i drugi dio, a onda je uslijedio hladan tuš, Cordoba je nakon duela s jednim igračem Frankfurta nesportski nagazio suparnika dok je bio na travi i dobio izravni crveni karton.

Mainz se ispuhao s desetoricom igrača i potvrda pobjede Eintrachta stigla je 15 minuta prije kraja. Ovoga puta Hrgota je asistirao, a Barkok lijepo nanizao nekoliko gostujućih igrača i zabio za 2:0. U 85. minuti Hrgota nakon nesebičnog dodavanja Barkoka postiže svoj drugi gol za konačnih 3:0. Eintracht je, barem privremeno, ovom pobjedom skočio na treće mjesto.

Iako ne gubi utakmice Borussia Dortmund je u maloj krizi. Nakon Kölna i Hoffenheima, Borussia je pomalo iznenađujuće remizirala i s momčadi Augsburga na svom travnjaku. Augsburg je odigrao vrlo solidnu partiju, iako teret krivice prvenstveno leži na neraspoloženoj ofenzivnoj liniji domaćina.

Imala je Borussia više dobrih prilika, ali lopta nije htjela u gol. Augsburg se također nije libio napadačkih akcija, bili su poprilično konkretniji pa su nakon nešto više od pola sata igre i poveli, mrežu je zatresao Ji Dong-Won. Odmah na početku drugog dijela Dembele je na asistenciju Kagawe zabio za konačnih 1:1.

Nakon pobjede nad Eintrachtom Wolfsburg je upisao nova tri važna boda, na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach slavili su s 2:1.

Dobar dio susreta gosti su bili bolja momčad, a svoju su nadmoć vrlo rano pretvorili u prednost, poveli su u trećoj minuti, Arnold je ubacio, Caligiuri zabio za 0:1.

Hazard je na početku drugog dijela vratio stvari na početak pokupivši odbijanac i lagano zabivši za 1:1. No, slavlje domaćih nije dugo trajalo, u 57. minuti Gomez dovodi goste u novo vodstvo, ovog puta za konačnih 1:2.

I HSV je u Hamburgu upisao važnu pobjedu, s 2:1 bili su bolji od Schalkea. U prilično izjednačenom susretu domaći su igrači bili konkretniji. Poveli su u 60. minuti, Müller je zabio za 1:0, a u 76. minuti mogli su vodstvo povećati na 2:0, ali Djourou nije realizirao najstrožu kaznu.

Ipak HSV dolazi do 2:0 u 82. minuti, zabio je Wood na dodavanje Müllera. Konačnih 2:1 postavio je Avdijaj u 90. minuti.