Branimir Korać • srijeda, 21.12.2016.

Francuzi su bili u punom pogonu ove srijede, odigrani su svi susreti 19. kola, a promjena na vrhu nije bilo iako Nice jedina nije uspjela doći do pobjede...

Nice ostaje na vrhu Ligue 1 iako jedina iz vodećeg kvarteta nije stigla do pobjede. Gostovala je u Bordeauxu i odigrala bez pogodaka, ali već problem od tog remija i gubitka dva boda predstavlja ono što se događalo u sudačkoj nadoknadi.

Tamo su gosti ostali s dvojicom igrača manje zbog isključenja važnih karika Marija Balotellija i Younesa Belhande. Balotelliju je ovo drugo isključenje u sezoni nakon što je zaradio crveni karton u dvoboju protiv Lorienta, a taj isključujući karton naknadno je povučen od strane Saveza. Ovaj put "naletio" je Mikaelu Lesageu, sucu laganom na okidaču koji je ove sezone vodeći po isključenjima u Ligue 1 s njih čak sedam. Isključenje je izborio Igor Lewczuk koji se našao Balotelliju na putu, a ovaj ga je namjerno udario što sucu nije promaklo.

Inače, susret je protekao u ravnopravnoj igri u kojoj su obje momčadi imale prilike za postizanje pogodaka, ali ostalo je 0:0.

Otvoren i zanimljiv dvoboj odigran je u Monte Carlu gdje je Monaco s 2:1 svladao Caen i tako se približio Nici na ljestvici. Ovo je deveta uzastopna utakmica u kojoj je Monaco slavio, a da je Radamel Falcao bio strijelac. Doduše ovaj put pogodak je postigao iz kaznenog udarca, ali i to se računa.

Kazneni udarac u 48. minuti izborio je nakon kontakta s vratarom gostiju, a u 76. minuti domaćin je povisio prednost na 2:0 golom Bakayoka uz vrlo lošu reakciju golmana.

U završnici susreta kapitulirao je i Danijel Subašić, ali kod pogotka je mogao malo toga napraviti. Santini je zadržao loptu, dovoljno da do nje dođe Bazile izađe jedan na jedan s hrvatskim reprezentativcem i silovito pogodi mrežu.

Subašić i Santini odradili su cijelu utakmicu.

Najuvjerljiviju ovosezonsku pobjedu upisao je PSG koji je s visokih 5:0 svladao posljednjeplasirani Lorient. Lagan posao za Emeryjevu momčad koja je uz petoricu različitih strijelaca stigla do vrijednih bodova.

Potpuno podređeni gosti na poluvremenu su zaostajali 2:0 nakon što je prvo Meunier krasnim lobom, a zatim autogolom Zargo Toure prevarili vratara Delecroixa.

U nastavku susreta Thiago Silva, Edinson Cavani i Lucas Moura postavili su konačnih 5:0 za devetu uzastopnu pobjedu Parižana u međusobnim susretima.

Pobjedu je upisao i Lyon protiv Pavlovićevog Angersa slaveći s 2:0. Gosti su dosta pali u formi nakon odličnog otvaranja sezone i sada su u seriji od sedam utakmica bez pobjede, a u tom nizu upisali su čak pet poraza.

Ovaj put presudili su im Alexandre Lacazette i Nabil Fekir koji su zabijali za četvrtu uzastopnu pobjedu domaćina.

Guingamp je bio na pragu pobjede u Metzu, ali u 91. minuti domaćin je sretno stigao do boda. Nakon velike gužve pucao je Hein, lopta ne bi išla u okvir gola, ali na putu je pogodila Dialla i skrenula u mrežu. Inače vodstvo domaćina golom Nguettea poništio je s dva pogotka Jimmy Briand, no to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Probuđeni Marseille stigao je do četvrte uzastopne pobjede, ovaj put u gostima kod Bastije s 2:1. I ovdje je odluka pala u sudačkoj nadoknadi, tamo je u 91. minuti N'Jie donio tri boda gostima. Bafetimbi Gomis već u osmoj minuti doveo je goste u vodstvo da bi sedam minuta prije kraja Djiku poravnao na 1:1. Ipak, zadnju riječ imao je Clinton N'Jie.

Lille je u 89. minuti stigao do boda na domaćem travnjaku protiv Rennesa, zasluge za to nosi Eder koji je u ranoj fazi susreta zapucao kazneni udarac, ali ipak se iskupio tim pogotkom. Dijon je napokon stigao do pobjede slaveći s 2:0 protiv Toulousea dok je Nantes upisao treću pobjedu nakon promjene trenera i s 1:0 svladao Montpellier. Jedini susret bez pogodaka odigrali su St. Etienne i Nancy.