Dario Dodić • ponedjeljak, 26.12.2016.

Nogometaši Chelseaja nastavili su svoj nevjerojatan niz pobjeda u Premiershipu protiv Bournemoutha, Slaven Bilić je s West Hamom upisao treću pobjedu zaredom, dok je Manchester United bio uvjerljiv protiv Sunderlanda...

Chelsea nezaustavljivo grabi prema tituli! Na Stamford Bridgeu su došli do nevjerojatne 12. uzastopne pobjede u Premiershipu, s 3:0 svladali su Bournemouth i po deseti put sačuvali mrežu netaknutom.

Skeptični su prognozirali kiks Chelseaja jer su igrali bez svojeg "talismana" Diega Coste, koji je lukavim prikupljanjem žutih kartona dobio slobodno za Štefanje, ali i bez Coste Chelsea je lagano došao do sva tri boda protiv Bournemoutha.

U 24. minuti Chelsea je probio gostujući blok, sjajno se u teškoj situaciji snašao Pedro i uz pomoć jednog braniča poslao loptu u mrežu Bournemoutha. Na samom startu drugog dijela Chelsea je potvrdio pobjedu, raspoloženi Hazard izborio je jedanaesterac i sam ga pretvorio u pogodak. Belgijac je ovim golom postao tek jedan od šestorice igrača koji su u dresu Chelseaja postigli 50 golova u Premiershipu. Konačnih 3:0 postavio je Pedro svojim drugim golom u sudačkoj nadoknadi.

Nije tajna da Manchester United voli igrati na Svetog Stjepana, u povijesti Premiershipa ubilježili su najviše pobjeda na Boxing Day, uključimo li današnju protiv Sunderlanda brojka se penje na 19. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Uniteda u Premier ligi.

Dugo je United lomio Sunderland, tek u 39. minuti uspjeli su postići pogodak, bila je to neuobičajena kombinacija, Zlatan Ibrahimović je asistirao, a Blind poentirao. Bila je to ujedno prva asistencija Ibrahimovića u Premiershipu.

Tek u 82. minuti potvrdio je United pobjedu, ovog puta stvari su se vratile na mjesto, Zlatan Ibrahimović je zabio, na asistenciju Paula Pogbe. Zanimljivo je da je Pogba upisao tri asistencije u Premiershipu, sve je tri u pogodak pretvorio Ibrahimović. Treba istaknuti da je ovim pogotkom Ibrahimović došao do salda od 50 pogodaka u 2016. godini, samo je Leo Messi zabio više od njega (51) u top 5 liga Europe.

Nekoliko minuta kasnije Zlatan se ponovno upisao u asistente, s desne je strane ubacio za Mhitarjana koji sjajno poentira za 3:0 Uniteda, iako mora se priznati da je bio u nedozvoljenoj poziciji koju je linijski sudac propustio vidjeti. Počasni gol za Sunderland postigao je Borini u sudačkoj nadoknadi.

Slaven Bilić još je jednom opravdao povjerenje koje mu je ukazala uprava West Hama nakon niza slabijih rezultata, njegovi su igrači ubilježili treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu, slavili su 4:1 u gostima kod Swanseaja i napravili dodatan korak u bijegu od opasne zone.

Već u 13. minuti poveo je West Ham, glavom je tukao Andy Carroll, slabo je reagirao Fabianski i omogućio Ayewu da dođe do lopte i pospremi je u mrežu za vodstvo gostiju. Pet minuta nakon početka drugog dijela West Ham je povisio na 2:0. Payet je izveo korner s lijeve strane, a Reid glavom zabio za 2:0.

U završnici susreta Antonio zabija za 0:3, Llorente smanjuje na 1:3, a konačnih 1:4 za goste postavlja Carroll u 90. minuti.

Arsenal se nakon dva poraza vratio pobjedama, uz puno muke svladali su West Bromwich Albion na Emiratesu. Nakon prvog poluvremena za zaborav Arsenal je pritisnuo u drugom dijelu, ali bez promjene rezultata. Tek u 86. minuti Olivier Giroud donosi sva tri boda domaćinima. S desne je strane ubacio Özil, a Francuz iz teške pozicije glavom pogađa gornji desni kut West Bromwichevog gola za važna tri boda topnika.

Aktualni prvaci, nogometaši Leicester Cityja, više ne pobjeđuju niti na svom King Power stadionu. Poraženi su od Evertona 0:2 čime su gosti iz Liverpoola prekinuli niz od čak četiri gostujuća poraza. Leicester ne igra dobro na Boxing Day, posljednji put su slavili davne 1998. godine kada su s 1:0 svladali Sheffield Wednesday.

Poveo je Everton u 51. minuti, Kevin Mirallas zabio je na asistenciju vratara Joela Roblesa. Evertonov čuvar mreže postao je tako 50. vratar koji je ubilježio asistenciju u Premiershipu.

Najbliže izjednačujućem golu Leicester je bio u 66. minuti, Ulloa je dobro tukao glavom, ali Robles još bolje brani. U prvoj minuti sudačke nadoknade Romelu Lukaku potvrdio je pobjedu Evertona, sve je sam napravio, dvojica domaćih braniča i vratar Schmeichel nisu ga mogli zaustaviti.

Leicester City vs Everton 0-2 All Goals... by sportvideostv

Do pobjede je došao i Burnley na svom Turf Mooru, s 1:0 svladali su Middlesbrough u vrlo nervoznom susretu u kojem je sudac Pawson podijelio čak 11 žutih kartona. Jedini pogodak na susretu postigao je Gray u 80. minuti. Bila je to akcija u tri poteza, dugu je loptu poslao vratar Heaton, Vokes glavom spustio do Graya, koji isprve iz voleja matira Valdesa.