Liverpool
Liverpool 4:1 Stoke City
Stoke City

Marjan Kreševac • utorak, 27.12.2016.

Liverpool je na svom Anfieldu ugostio Stoke City i nakon 15. minute nalazio se u zaostatku od jednog pogotka, fanatičnim presingom Redsi su već do poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist i na kraju upisali pobjedu 4:1 vrijednu drugog mjesta na tablici...

Nakon loše igre, ali i dobrog rezultata u posljednjem kolu u kojem su Redsi slavili s minimalnih 1:0 u Merseyside derbiju u današnjem susretu barem sudeći prema odnosima na tablici i trenutačnoj formi čekao ih je lakši posao. No, statistike i tablice su jedno, a događanja na terenu nešto sasvim drugo. Redsi su to shvatili na najokrutniji mogući način već u 15. minuti susreta.

Obrana Liverpoola izblokirala je udarac glavom Petera Croucha, Erik Pieters se izborio za novi posjed uz lijevu aut liniju, ubacio ponovno u kazneni prostor gdje se Jonathan Walters izborio za poziciju ispred Dejana Lovrena i glavom zabio za vodstvo gostiju i muk na Anfieldu. Simon Mignolet imao je loptu na ruci, ali ona se ipak odbila iza njegovih leđa.

Za ne baš sjajnu intervenciju Belgijac se iskupio u 20. minuti kada se Joe Allen na sirovu snagu ugurao u kazneni prostor i odapeo udarac, ali Mignolet sjajno nogom brani njegov pokušaj. I to je uglavnom bilo to što smo vidjeli od gostiju, nakon te 20. minute na terenu je postojala samo jedna momčad, ona u crvenim dresovima.

Pritiskali su domaći, sijevalo je sa svih strana prema vratima Granta i bilo je samo pitanje vremena kada će jedan od mnogobrojnih pokušaja završiti iza njegovih leđa. Po prvi puta dogodilo se to u 35. minuti, Sadio Mane uputio je jednu prizemnu loptu u šesnaesterac, Glen Johnson nije uspio iskontrolirati loptu, a ona se odbila do Adama Lallane koji iz gotovo mrtvog kuta pronalazi put do mreže i donosi poravnanje rezultata.

Samo devet minuta nakon izjednačenja domaći su došli do potpunog preokreta, James Milner je kratkim pasom u šesnaestercu pronašao Roberta Firmina koji je napravio korak i odapeo prizemni udarac te uz pomoć obje stative doveo domaće u vodstvo 2:1.

Igra gostiju u potpunosti se raspala, na početku drugog dijela izgledali su poprilično bezglavo, nisu imali ideju što bi s loptom u onim rijetkim trenucima kada je bila u njihovom posjedu. Domaći nisu imali takvih problema, savršeno su znali što žele, a to je bio još jedan pogodak koji je stigao u 59. minuti. Divock Origi probio je lijevu stranu, uputio prizemni centaršut na koji je natrčao nesretni Giannelli Imbula i pospremio loptu u vlastitu mrežu. Nije Imbula imao nekog izbora, da on nije postigao autogol Mane bi zasigurno poentirao, nije neka utjeha, ali.

Sve nejasnoće oko pobjednika, ako ih je nakon 20. minute uopće i bilo otklonjene su u 70. minuti. Katastrofalna pogreška Ryana Shawcrossa koji je bez gledanja uputio loptu u nazad i idealno poslužio Daniela Sturridgea. Sturridge je odveć kvalitetan i iskusan igrač da ne bi iskoristio ovakav poklon, trebala su mu tri dodira za postizanje četvrtog pogotka za domaće.

Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta, osim situacije kod prvog pogotka gdje je morao reagirati puno bolje ostatak susreta odigrao je korektno na obje strane terena.

Redsi su se ovom pobjedom popeli na drugo mjesto u prvenstvu sa šest bodova manje od vodećeg Chelseaja, a Stoke City ostao je na startnoj poziciji, 12. mjestu. U sljedećem kolu Liverpool dočekuje Manchester City, a Stoke odlazi na noge lideru prvenstva, Chelseaju.