Dario Dodić • subota, 31.12.2016.

Uzbudljivim utakmicama Premiership klubovi oprostili su se od 2016. godine, Chelsea je unatoč poteškoćama svladao Stoke i nastavio niz, United je preokrenuo Middlesbrough i poništio lošu sudačku odluku, Bilićev West Ham bio je preslab za raspoloženi Leicester...

Nogometaši Chelseaja 13. uzastopnom pobjedom izjednačili su rekord Premiershipa po broju uzastopnih pobjeda u jednoj sezoni. Kako igraju Conteovi momci nije neralno očekivati da će u idućem kolu postaviti novi rekord.

Iako je Chelsea dominirao Stoke City stvarao je puno problema domaćinu, dvaput su se vraćali u život, ali na kraju je presudila Chelseajeva kvaliteta. Dugo su Plavci lomili otpor Stokea, poveli su tek u 34. minuti, Cesc Fabregas poslao je lijepu loptu iz kornera s desne strane, Cahill glavom zabija s peterca.

Ipak, već na samom početku drugog dijela Stoke poravnava, dugu loptu Crouch glavom spušta na Martins Indija koji nogom zabija za 1:1. Raspoloženi Willian lijepo je završio odličnu akciju Chelseaja za novo vodstvo domaće momčadi u 57. minuti, no uporni Stoke ponovno izjednačava u 64., strijelac je bio Crouch.

Chelsea ipak nije dozvolio iznenađenje, Willian na novu asistenciju Fabregasa iduće minute zabija za 3:2, a konačnih 4:2 postavlja Diego Costa u završnici susreta.

Sudac Mason poprilično je otežao posao Manchester Unitedu na Old Traffordu protiv Middlesbrougha. Momčad Josea Mourinha tražila je petu uzastopnu pobjedu u Premiershipu, ali dominaciju na travnjaku nisu uspijevali pretvoriti u pogotke. Pomogao je tu i već spomenuti sudac kada je prekrasan gol Zlatana Ibrahimovića iz 39. minute okarakterizirao opasnom igrom. Video u nastavku govori drugačiju priču.

I bez ovog pogotka Ibrahimovića United je imao više nego dovoljno prilika za postizanje pogotka, ali lopta nije htjela u gol. Činilo se da će ih Middlesbrough kazniti zbog silnih promašaja, u 67. Leadbitter sjajno završava lijepu akciju Boroa za vodstvo gostiju.

Iznenađenja ipak nije bilo, u samoj završnici susreta United zabija dvaput u razmaku od minute i dolazi do zaslužene pobjede. U 85. Martial zabija na dodavanje Ibrahimovića, bio je to 30. udarac Crvenih vragova u utakmici, minutu kasnije Pogba glavom zabija na ubačaj Mate.

Niz od tri pobjede West Hama Slavena Bilića prekinut je na King Power stadionu, domaćin Leicester je zasluženo slavio s 1:0 i petom pobjedom u sezoni okončao 2016. godinu. U iznimno zanimljivom dvoboju u kojem je Leicester tijekom većine susreta dominirao presudio je potez Slimanija iz 20. minute.

Kako je Leicester ušao u susret s West Hamom bilo je samo pitanje vremena kada će gostujući vratar Randolph kapitulirati. Sjajno je branio vratar West Hama, ali domaći su napadači bili neumoljivi. Već u četvrtoj minuti Slimani je zatresao vratnicu, a nakon 20 minuta igre Leicester je i poveo. S desne je strane sjajnu visoku loptu poslao Albrighton, Slimani glavom poentira pokraj nemoćnog Randolpha.

Iako je nakon primljenog gola West Ham zaigrao nešto bolje promjene rezultata nije bilo. Dvaput se Antonio mogao prometnuti u junaka Čekićara, u završnici prvog dijela prvo je zatresao vratnicu, da bi kasnije prokockao kontru 2-na-1 nepreciznim dodavanjem za Ayewa.

Burnley je potvrdio sjajnu formu na svom travnjaku i zašto je treći najbolji domaćin lige, s uvjerljivih 4:1 svladali su Sunderland i završili godinu nadomak gornjeg doma Premiershipa.

Triput je za domaćine zabio Andre Gray, četvrti je pogodak postigao Barnes iz jedanaesterca dok je Jermain Defoe tek ublažio poraz 20 minuta prije kraja.

Southampton je upisao drugi uzastopni poraz, na svom su St. Mary's stadionu izgubili od West Bromwich Albiona 1:2. Poveli su Sveci pogotkom Longa u 41. minuti, ali brzo reagiraju gosti i već u 43. minuti dolaze do izjednačenja. Robson-Kanu je asistirao, a Phillips lijepo zabio za 1:1. Isti su igrači donijeli pobjedu West Bromu u 50. minuti, ovog je puta Phillips dodao, a Robson-Kanu prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora donio tri boda gostima.

Swansea je nastavio s lošim igrama i nakon što su uručili otkaz američkom treneru Bradleyju, teško su stradali kod kuće protiv Bournemoutha, koji je slavio s 3:0. Poveli su gosti u 25. minuti preko Afobea, Fraser je povisio na 2:0 u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a konačnih 3:0 postavio je King dvije minute prije kraja.