Las Palmas
Las Palmas 1:0 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Dario Dodić • subota, 07.01.2017.

Momčad Las Palmasa na svom je travnjaku u dvoboju 17. kola Primere svladala Sporting Gijon. Utakmica je završila 1:0 ponajviše zahvaljujući sjajnom gostujućem vrataru Cuellaru...

Sporting Gijon ne pobjeđuje u prvoj utakmici kalendarske godine, tako je već od 1994. godine, triput su remizirali i čak sedam puta izgubili. Jedan od tih poraza stigao je večeras protiv Las Palmasa, posve zasluženo, Abelardovi igrači mogu zahvaliti vrataru Cuellaru što su s Kanara otišli sa samo jednim golom u svojoj mreži.

Upravo je raspoloženi vratar Sportinga najzaslužniji što Las Palmas pitanje pobjednika nije riješio već u prvom dijelu. Već u prvih deset minuta trima je sjajnim obranama sačuvao mrežu, prijetili su Lemos, Boateng i Viera, ali promjene rezultata nije bilo.

Do kraja poluvremena Las Palmas je imao još tri, četiri odlične prigode, ali sjajni Cuellar nije se dao.

Tek u drugom dijelu kapitulirao je Sporting, bila je to čudna akcija u 55. minuti, nakon prve dobre reakcije Cuellara najbolje se snašao El Zhar i zabio za vodstvo domaće momčadi. Loptu je očistio jedan gostujući branič, ali tek nakon što je debelo prešla preko gol-linije.

Prava je šteta što gol nije pao ranije jer do primljenog pogotka Sporting se fokusirao isključivo na obranu, usamljeni Duje Čop nije dolazio do izražaja u napadu, a nakon što je Las Palmas poveo hrvatski je napadač zamijenjen, u igru je ušao Viguera. Zaigrao je otvorenije i puno kvalitetnije gost, ali bolju igru nisu uspjeli okruniti pogotkom.

U završnici susreta Las Palmas je imao nekoliko dobrih prilika za drugi pogodak no mreže se više nisu tresle. Marko Livaja u igru je ušao tek u 89. minuti umjesto Boatenga.