Real Sociedad
Real Sociedad 0:4 Sevilla
Sevilla

Dario Dodić • subota, 07.01.2017.

Nogometaši Seville uvjerljivo su slavili na inače neugodnom gostovanju u San Sebastianu kod Real Sociedada. Na krilima Ben Yeddera slavili su s uvjerljivih 4:0...

21. kolovoza 2016. godine Real Sociedad upisao je prvi i do večeras jedini poraz ove sezone na domaćem travnjaku. U prvom kolu s uvjerljivih 3:0 porazio ih je Real Madrid, nakon toga Anoeta je bila neosvojiva utvrda na kojoj je domaća momčad upisala pet pobjeda i dva remija. Do večeras.

Domaći igrači ničime nisu uspjeli zagrijati svoje navijače u hladnoj noći u San Sebastianu. Anoeta je na jedan dan prestala biti neosvojiva utvrda, Sevilla je odigrala sjajnu utakmicu i posve zasluženo slavila s 4:0.

Junak gostiju bio je Wissam Ben Yedder, triput je zatresao mrežu vratara Rullija, a uz to je i asistirao za treći pogodak. Možda bi susret otišao u drugačijem smjeru da je Sociedad iskoristio jedinu pravu priliku u prvom dijelu, najbolji domaći igrač Willian Jose iz okreta je pucao malo pokraj Sevillinog gola.

Bilo je to sve vrijedno spomena kada su u pitanju igrači domaće momčadi. Igrala je samo Sevilla, predvođena raspoloženim Ben Yedderom, koji je računavši večerašnji hat-trick u posljednje četiri utakmice postigao pet golova.

Prvi večerašnji gol stigao je u 25. minuti, s otprilike 25 metara opalio je Franco Vazquez, slabo reagira Rulli, kratko odbija loptu na Ben Yeddera koji kroz noge domaćem vrataru zabija za 1:0 Seville. Samo četiri minute kasnije bilo je 2:0. Vazquez je lijepo glavom spustio loptu za Ben Yeddera koji prelazi Rullija i pod gredu poentira za 2:0. Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog poluvremena.

Ako je uopće i bila upitna, pobjeda Seville dobila je potvrdu u 73. minuti, Ben Yedder se iz strijelca transformirao u asistenta, Pablo Sarabia zabija treći pogodak Seville. Niti tu nije bilo gotovo, deset minuta kasnije Pareja odlično gura u prostor loptu za Ben Yeddera koji bez problema šalje loptu pokraj nesretnog Rullija, posljednji, četvrti put.

Ovom je pobjedom, barem privremeno Sevilla zasjela na drugo mjesto, ispred trećeplasirane Barcelone koja ima utakmicu manje.

All Goals & Highlights HD - Real Sociedad 0-4... by smoki-bobi