Branimir Korać • nedjelja, 08.01.2017.

Barcelona je u posljednjem susretu nedjeljnog programa 17. kola gostovala kod Villarreala i remizirala 1:1, a zasluge za remi nosi Lionel Messi koji je u 90. minuti iz slobodnog udarca zabio za bod...

U predigri dvoboja između Villarreala i Barcelone, za nas je najvažnija vijest bila da Ivan Rakitić neće biti u kadru uz nevješto obrazloženje iz Barceloninog tabora. Činjenica je da Rakitić ove sezone nije u vrhunskoj formi, međutim nije se očekivalo da će potpuno ostati van kruga putnika što mediji opet povezuju s mogućim transferom i interesom brojnih klubova za njegove usluge. Međutim, iz Rakitićevog kruga tvrde kako izostanak iz ovog susreta nema nikakve veze s nekakvim transferom.

I bez Rakitića Barcelona je na El Madrigal otputovala tražeći sva tri boda kako bi spriječila još značajnije odvajanje Real Madrida na ljestvici. Na žalost po Katalonce, u tome nije uspjela, odigrala je samo 1:1 čime su Madriđani na pet bodova prednosti i s utakmicom manje.

Gosti su u prvom poluvremenu očekivano dominirali i imali veći posjed lopte, međutim nisu uspjeli svladati Asenja. Villarreal je u nekoliko navrata opasno zaprijetio, ali na odmoru je bilo početnih 0:0 što je peta od posljednjih šest ligaških utakmica Barcelone koja je imala taj ishod na poluvremenu.

Odmah na početku drugog dijela domaćin je stigao do vodstva. U 50. minuti Villarreal je odradio brzi kontranapad, Pato je odlično pronašao Sansonea koji šalje loptu iza leđa ter Stegena.

Nakon primljenog pogotka Barcelona je krenula po poravnanje i umalo je do njega došla u 73. minuti. Nakon što je Bruno nekažnjeno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, lopta je došla do Messija koji puca, ali pogađa vratnicu.

Ipak u 90. minuti sjajni Argentinac bio je koji centimetar precizniji. Izborio je slobodni udarac na 20 metara i fantastično pogodio gornji kut za konačnih 1:1.

U samoj završnici susreta Villarreal je ostao bez Jaumea Coste zbog drugog žutog kartona, no dogodilo se to u 94. minuti i Barcelona nije imala vremena konkretizirati kratku brojčanu prednost.

U prvom današnjem susretu susreli su se Athletic Bilbao i Alaves, a pobjednika nije bilo. Real Betis ugostio je na svom stadionu Leganes i svladao ga s 2:0 golovima Castra i Piccinija dok je Celta s 3:1 nadigrala Malagu. Iago Aspas, Daniel Wass i Andreu Fontas odveli su Celtu do visokih 3:0 da bi autogolom Wassa u završnici Malaga tek smanjila na konačnih 3:1.