Osasuna
Osasuna 3:3 Valencia
Valencia

Petar Jenjić • ponedjeljak, 09.01.2017.

U posljednjem susretu 17. kola španjolske Primere Osasuna je na domaćem terenu ugostila Valenciju i remizirala 3:3. Za prvi bod domaćina još od 30. listopada sjajno je pogodio Carlos Clerc u drugoj minuti sudačke nadoknade...

Dvije momčadi s najdužim nizom bez pobjede susrele su se na Estadio El Sadaru u Pamploni i kao takve ovo im je bila odlična prilika za prekid dugotrajne "suše". Osasuna je posljednju pobjedu upisala 17. listopada protiv Eibara, dok je dan ranije Valencija nadigrala Sporting Gijon.

Šišmiši su poveli već u 2. minuti. Guilherme Siqueira je ubacio s lijevog krila i odlično pronašao Munira El Haddadija koji još bolje iz voleja pogađa mrežu Osasune. Prednost gostiju nije dugo potrajala, tek pet minuta. Slabo je reagirala obrana Valencije, točnije Mario Suarez koji je ubačaj s desne strane samo "primirio" Oriolu Rieri. Igrač Osasune nije imao pretežak posao pospremiti loptu u gol. Ovime je Valencia postala jedina momčad koja je primila gol u svakoj prvenstvenoj utakmici ove sezone.

Mario Fernandez i Diego Alves nisu imali previše posla u prvom poluvremenu, s obzirom na da su jedini udarci u okvir bili postignuti pogoci, kod kojih vratari nisu imali previše šanse. Udarce su oprobali Sergio Leon za domaćine i Rodrigo kod gostujuće momčadi, ali su prohujali pokraj gola i bez prevelike opasnosti. Međutim neočekivan epilog u samoj završnici prvog dijela kada se junak pretvorio u tragičara. Valencijin korner na prvu vratnicu dočekao je Riera, prebacio vlastitog vratara i pogodio vlastitu mrežu.

U nastavak je opasnije krenuo domaćin i preuzeo je inicijativu u želji da dođe do izjednačujućeg pogotka. Pokušao je Roberto Torres s desetak metara iskosa, ali je Diego Alves vršcima prstiju izbacio loptu u korner. Tri minute kasnije Osasuna je stvorila novu opasnu situaciju koju je vrlo slabim udarcem na povratnoj lopti upropastio Alejandro Berenguer. Pritisak se isplatio u 62. minuti, strijelac je bio Torres, lijepo plasiranim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon nove slabe reakcije Valencijine obrane.

Valencia je igrala prilično bezopasno veći dio nastavka, sve do 73. minute kada je nakon lijepe i strpljivo građene akcije svoj prvi pogodak za klub postigao Martin Montoya. Gosti su mogli riješiti utakmicu u 85. minuti kada su dobili kazneni udarac nakon prekršaja Ivana Marqueza, međutim vrlo loše ga je izveo Daniel Parejo i Mario Fernandez nije imao poteškoća obraniti udarac. Na njihovu žalost to im se osvetilo i to na kakav način. Carlos Clerc sjajno je predriblao nekoliko igrača, odigrao dupli pas s Jaimemom Romerom, utrčao u kazneni prostor i pogodio za prvi bod Osasune još od 30. listopada i utakmice protiv Athletic Bilbaa.