Barcelona
Barcelona 5:0 Las Palmas
Las Palmas

Dario Dodić • subota, 14.01.2017.

Nogometaši Barcelone lakše su od očekivanoga svladali momčad Las Palmasa na Camp Nouu u sklopu 18. kola Primere. Barca je slavila s 5:0, a posebno su raspoloženi bili Luis Suarez i Leo Messi...

Iako nitko nije favorit protiv Barcelone na Camp Nouu ipak se više očekivalo od Las Palmasa. Nakon velike pobjede 3:2 u Kupu kralja u gostima kod Atletico Madrida, očekivanja od Las Palmasa bila su visoka pred ogled s Barcelonom. No, od prve do posljednje minute Las Palmas nije pokazao praktički ništa, s druge su strane posebno motivirani i raspoloženi bili igrači Barcelone predvođeni sjajnima Luisom Suarezom i Leom Messijem.

Nakon sjajne partije protiv Atletica koju je okrunio dvama pogocima, Marko Livaja ponovno je završio na klupi, trener Setien u vršak napada postavio je Boatenga. Iako se trudio, sam protiv Barcelone nije mogao previše toga napraviti.

Vrlo su brzo domaći nogometaši inicijativu pretvorili i u vodstvo, Andre Gomes pravovremeno se po desnoj strani ubacio iza leđa gostujuće obrane i poslao povratnu loptu na desetak metara odakle je Luis Suarez šalje u mrežu Las Palmasa. Bila je to prva asistencija Gomesa u dresu Barcelone i 13. gol Suareza u prvenstvu čime se izjednačio s Messijem na vrhu ljestvice strijelaca.

Za igru je raspoložen bio Messi, više za proigravanje suigrača nego za golove, a i kad se sam pokušao upisati u listu strijelaca sjajni gostujući vratar Javi Varas bio je na pravom mjestu. U završnici prvog dijela Messi je pokušao i u četvrtoj uzastopnoj utakmici postići pogodak iz slobodnjaka, lopta je išla preko živog zida u gornji desni kut Las Palmasovog gola, ali Varas lijepom paradom spašava gol. Dvije minute kasnije Messi izlazi sam pred Varasa, ovaj još jednom lijepo brani Argentinčev udarac.

U drugom se dijelu gost u potpunosti raspao. U 52. minuti Javi Varas počastio je Lea Messija nakon što nije uspio uhvatiti loptu koju je s desne strane u peterac poslao Rafinha, otpadak je došao do Messija koji lagano zabija za 2:0 i odvajanje od Suareza na listi najboljih strijelaca Primere.

Nije mu Urugvajac ostao dužan, već pet minuta kasnije drugim pogotkom dostiže Messija, poslužio ga je Rafinha, Suarez između trojice Las Palmasovih igrača preciznim udarcem pogađa donji desni kut pokraj nemoćnog Varasa. U 59. minuti već je 4:0, Messi šalje dugu loptu na Suareza koji izbija sam pred Varasa, dobro puca, ali Varas još bolje reagira, lopta se odbija do Arde Turana pa se i on upisuje u listu strijelaca.

Konačnih 5:0 postavio je Aleix Vidal nakon lijepe asistencije Paca Alcacera deset minuta prije kraja. Las Palmas je prvi put nakon veljače 2002. godine primio pet golova u Primeri.

Ivan Rakitić u igru je ušao u 62. minuti dok je Marko Livaja odigrao tek posljednjih 15-ak minuta, zaradio je žuti karton zbog starta s leđa na Mesija.