Hat-trick Harryja Kanea, Bilić i bez Payeta do uvjerljive pobjede protiv Palacea

Marjan Kreševac • subota, 14.01.2017.

U subotu je u ranijem terminu odigrano sedam susreta u kojima su strijelci bili i više nego raspoloženi, postignuto je ukupno 19 pogodaka. Tottenham je uz hat-trick Harryja Kanea s 4:0 svladao west Bromwich, a identičnim rezultatom Arsenal je slavio protiv Swanseaja. Po tri gola u protivničke mreže spremili su Hull Bournemouthu, Stoke Sunderlandu i West Ham Crystal Palaceu, jedini susret na kojem su mreže mirovale bio je onaj između Watforda i Middlesbrougha...

Tottenham - West Bromwich Albion 4:0

Pravi je užitak ove sezone gledati prezentacije Spursa, a jedna od takvih bila je i današnja protiv West Bromwich Albiona u kojoj su domaći uz tri pogotka Harryja Kanea s uvjerljivih 4:0 slavili protiv west Bromwich Albiona i barem privremeno zasjeli na drugo mjesto Premiershipa.

Spursi su izjednačili klupski rekord od šest uzastopnih pobjeda u prvenstvu uz impresivnu predstavu na White Hart Laneu. Za ilustraciju domaći su u prvom poluvremenu imali deset udaraca prema golu uz posjed lopte 78%, velika dominacija.

Reprezentativac Engleske Kane bio je konstantna opasnost po protivnička vrata, a svoju golijadu započeo je već u 12. minuti kada je nakon dodavanja Eriksena nogom zakucao u gornji lijevi kut. Kaneovo slavlje malo je poremetio Gareth McAuley koji je pokušao blokirati udarac Eriksena, ali na njegovu veliku žalost lopta je nakon bloka završila autogolom za vodstvo Spursa 2:0.

Koliko je Kane ubitačan napadač najbolje je dokazao sa svoja nova dva pogotka, prvo je u 77. minuti zabio nogom nakon dodavanja Kylea Walkera, a samo pet minuta kasnije ponovio je to na dodavanje Delea Allija. Uvjerljiva predstava uz visoku pobjedu koja je Spurse iznjedrila kao jednu od najvećih prijetnji šampionskim ambicijama sa Stamford Bridgea.

West Ham - Crystal Palace 3:0

Slaven Bilić nakon velikih trzavica oko igranja i odlaska Payeta odigrao je prvi susret bez svoje najveće zvijezde u početnoj postavi i budimo iskreni Payetov izostanak i nije se previše primijetio. Možda u prvom poluvremenu kada je Palace relativno pristojno izgledao na terenu, ali usprkos tome nisu gosti uspjeli natjerati Darrena Randolpha na ni jednu ozbiljniju intervenciju.

U drugom dijelu Palace je nestao s terena, a Hammersi se u potpunosti oslobodili i upisali uvjerljivu pobjedu koja ih je lansirala na 12. mjesto na tablici. Sušu pogodaka iz prvog dijela prekinuo je u 68. minuti Feghouli iz velike blizine nakon sjajnog proigravanja Antonia. Antonio se našao u ulozi asistenta i kod drugog pogotka pronašavši Carrolla koji prekrasnim škaricama u 79. minuti povisuje na 2:0.

Točku na i stavio je u 86. minuti Argentinac Lanzini koji je lobom prebacio istrčalog Hennesseyja i nastavio agoniju Sama Allardycea koji je još uvijek u potrazi za svojom prvom pobjedom.

Swansea City - Arsenal 0:4

Arsenal se vratio među vodeću četvorku dojmljivom pobjedom protiv Swanseaja bez trunke suosjećanja prema Paulu Clementu koji je na ružan način započeo svoju sagu na klupi domaćina. U početku susreta mogla se uočiti frustracija kod igrača Arsenala jer nisu uspijevali pronaći adekvatan put prema domaćem golu.

Sve frustracije prekinute su u 34. minuti kada je Giroud snažnim udarcem iz blizine napokon otključao domaći gol i omogućio svojim suigračima da odu na odmor s minimalnom prednosti.

U drugom dijelu odlučili su domaći igrači malo darovati Gunnerse i s dva autogola, prvo Cork u 54. minuti, a nakon toga i Naughton u 67. osigurali su mirnu završnicu za Londončane. Šlag na torti pripao je jednom od najboljih igrača Arsenala ove sezone, Alexisu Sanchezu koji je u 73. minuti postavio konačnih 0:4.

Spomenuli smo da se Tottenham promaknuo u jednog od najozbiljnijih konkurenata Chelseaju, ali tu ne smijemo nikako zaboraviti ni Arsenal, posebno ako nastave s igrom iz drugog poluvremena u kojem su samljeli domaće, Arsene Wenger s takvom igrom ima potpuno pravo sanjati titulu.

Hull - Bournemouth 3:1

Novi trener Hulla, Marco Silva sjajno je započeo svoju epizodu na klupi s uvjerljivom igrom i pobjedom nad Bournemouthom, pobjedom koja je domaće napokon odlijepila s posljednje prvenstvene pozicije.

Junak susreta svakako je bio Abel Hernandez koji je s dva pogotka u 32. i 50. minuti preokrenuo rano vodstvo gostiju nakon što je već u trećoj minuti Stanislas bio precizan s bijele točke.

Sva nadanja u pozitivan rezultat gostima je uništio Tyrone Mings svojim autogolom u 62. minuti. S ova tri pogotka u mreži gosti su primili njih ukupno devet u posljednja tri nastupa i nakon desetog poraza u prvenstvu skliznuli na 11. mjesto.